У середу, 28 лютого, рішення Стокгольмського арбітражу у справі транзитного контракту визначить ситуацію з "живими" коштами НАК "Нафтогаз України" для розрахунку за газ.

Про це заявив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає кореспондент Укрінформу.

"Завтра рішення Стокгольма і ми подивимося, хто, що і кому платить. Якщо платять нам - це одна ситуація, якщо платимо ми - то інша ситуація", - зазначив він.

За словами Вітренко, від цього рішення буде залежати ситуація з живими коштами НАКу. Стало відомо, що швидше за все, рішення буде прийнято вже в обід.

"Зазвичай це відбувається в обід, але подивимося", - прокоментував комерційний директор НАК.

Популярні новини зараз

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Данилко не встояв перед попою Полякової на "Масці": Оля нагнулася прямо перед ним

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Показати ще

Нагадаємо, що в листопаді 2017 Стокгольмський арбітраж переніс граничні терміни прийняття рішень по справах між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом" на кінець грудня 2017 року і кінець лютого 2018 через те, що російська компанія подала апеляцію на окреме рішення арбітражу за контрактом на постачання газу.

На даний момент між Нафтогазом і Газпромом діє два контракти: на поставку газу і його транзит по території України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані виробництва по кожному з них.

Відео: Нафтогаз зменшує цінові пропозиції на березень

Зокрема, в транзитній суперечці йдеться про недопоставки і недоплати за послуги транзиту в 2009-2016 роки.

Раніше в "Нафтогазі" заявляли, що у разі зміни умов формування транзитних тарифів у Європі Україна має право вимагати перегляду тарифу. Після підписання контракту був прийнятий так званий Третій енергопакет, і умови формування транзитних тарифів у Європі істотно змінилися.

Саме тому Нафтогаз і вимагає привести транзитний тариф у відповідність до європейських умов. Газпром відмовляється переглядати тариф вже більше 5 років. Так що Нафтогаз вирішив звернутися до Стокгольмського арбітражу.

НАК також вимагає привести транзитний контракт у відповідність з європейським законодавством. Україна імплементувала у зв'язку з приєднанням до Енергетичного співтовариства.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що уряд Німеччини планує видати остаточний дозвіл на будівництво російського газопроводу "Північний потік-2" в березні.