На мітингу під Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, де представники кількох державних вугільних об’єднань почали безстрокову акцію протесту, народний депутат від «Нашого краю» Сергій Шахов озвучив вимоги гірників до чиновників, які полягають у необхідності негайного погашення боргів по зарплаті шахтарям та реанімації вугільної галузі.

Про це повідомляє Рoliteka.

Так, Шахов зазначив, що документ за підписом міністра енергетики Ігоря Насалика про виплату 1,5 млрд грн боргу перед працівниками державних шахт не виконується.

«На шахті «Горська» в Луганській області гірники не отримують зарплату вже п’ять місяців! Подібна ситуація на державних шахтах всіх вугільних басейнів країни. Гірникам нема за що збирати дітей в школу, годувати свої сім’ї, платити за «комуналку». Чиновники повинні негайно погасити борг по зарплаті й взятися за реанімацію вугільної галузі», – підкреслив депутат.

Щоб бути почутими чиновниками, гірники стукали касками об асфальт і скандували «Зарплати! Зарплати!». Разом з тим, зазначив С.Шахов, будівлю самого Міністерства енергетики «раптово» закрили на ремонт.

Популярні новини зараз
"Не забудьте...": "Київводоканал" терміново звернувся до українців Українцям безплатно встановлять "розумні" електролічильники "Ведуться списки, передають до ТЦК...": міністр розповів, що зміниться для українок з 1 жовтня Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні
Показати ще

«Міністерство цинічно відвернулося від людей, чиновники роз’їхалися у відпустки по морях. Між тим, доведені до банкрутства державні шахти затоплює вода, виходить з ладу дороге устаткування, шахтарі сидять без роботи. Це планомірне знищення державної вугільної галузі», – підкреслив парламентарій.

Народний депутат від «Нашого краю» повідомив, що державні шахти видають на-гора вугілля за ціною $60.

«Тим часом вугілля для електростанцій України закуповується в Америці і Африці за ціною $100-120. На імпортному вугіллі електроенергія дорожче в 2-3 рази. Через це постійно дорожчають споживчі товари, ростуть тарифи в електротранспорті, ростуть платіжки на комунальні послуги. І за всім цим стоїть інтерес олігархату, який наживаються на дорожнечі», – повідомив С. Шахов.

Втім є і гарні новини. «Вчора ввечері шахтарі шахти імені Капустіна ДП «Лисичанськвугілля» отримали заповітне повідомлення – людям прийшла зарплата. Закрили травень поточного року. А борг тягнеться, нагадаю, ще з 2015 року. В цілому це більше ста мільйонів гривень», – зазначив Шахов.

Це сталося можливим після того, як нардеп приїхав з візитом до незалежної профспілки шахтарів Луганської області минулого тижня.

«Всі гроші, які повинні виплатити по заробітних платах будемо вимагати щоб виплатились, шахтарі не підуть з Києва до тих пір, поки на їх картках не буде заробітна плата. Вони будуть стояти до останнього під міністерством. Перейдуть до Кабміну. Якщо не буде до понеділка заробітної плати – будуть підтягуватися шахтарі з усіх кутків України», – зауважив Сергій Шахов

Він наголосив, що нинішній міністр енергетики І.Насалик зрадив інтереси людей праці й національної економіки і повинен піти у відставку.

«Нового міністра повинні вибирати представники шахтарських профспілок», – резюмував він.