Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денисова провела зустріч із своєю російською колегою Тетяною Москальковою, під якої сторони обговорювали "можливість синхронності їхніх дій", тобто – спільного відвідування полонених.

Денисова і Москалькова: результати переговорів

Про це Омбудсмен особисто розповіла на своїй сторінці у Facebook:

"Подальші наші візити ми будемо проводити вже в різний час. Ми перевіримо умови утримання, а також переконаємося в тій інформації, яку передавали один одному в листах", - прокоментувала Денисова, додавши, що узгодить із Москальковою попередні дати візитів української та російської сторони.

Дивіться: Денисова під слідчим ізолятором в РФ

Обмін полоненими: чому процес затягується?

Як відомо, нещодавно Тетяна Москалькова заявила, що провела важливу зустріч з українською колегою Людмилою Денисовою і спільно напрацювали "дорожню карту" відвідування ув'язнених в РФ і Україні.

В той же час Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денисова заявила, що її не допустили до ще одного бранця Кремля, українського журналіста Романа Сущенка.

Роман Сущенко, журналіст "Укрінформу"

14 червня керівництво колонії, де міститься кримський режисер Олег Сенцов відмовило українському уповноваженому з прав людини в його відвідуванні та наданні інформації про стан здоров'я.

Олег Сенцов, режисер

Крім того, Денисовій не вдалося зустрітися в суботу, 16 червня, з політв'язнем Миколою Карпюком в російському місті Володимирі.

Микола Карпюк

9 червня президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним про звільнення політв'язнів Кремля. Сторони домовилися, що найближчим часом уповноважені з прав людини обох країн відвідають утримуваних громадян. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила, що уповноважені з прав людини РФ і України розраховують відвідати по 34 ув'язнених на територіях обох країн. Завершити відвідування планувалося до серпня.

Дивіться: Олег Сенцов може повернутися додому

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські письменники та організатори фестивалю "Острів Європа" влаштували акцію підтримки і закликали звільнити Олега Сенцова і всіх політв'язнів. Примітно, що акція відбувалася в повній тиші, в тому числі і з боку її учасників. Вони організували мовчазний протест, який тривав всього кілька хвилин, але викликав широкий резонанс.