У ЗМІ оприлюднено текст чергового рішення суду, яке описує роль депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва та його співробітників у фінансуванні тероризму, а також демонструє схему спроби прокурора вивести його з-під відповідальності, яку припинив суддя Печерського районного суду м. Києва, пише Політека.

Відповідний документ було опубліковано в четвер.

За даними СБУ, з 2014 по травень 2016 року торгова мережа «Обжора» (ТЗОВ «Леотекс Груп», зареєстроване за «законодавством» «ДНР») під керівництвом Євгенії Бурун і з допомогою Олени Муртазіної (двох ключових помічників В’ячеслава Соболєва) заплатила в «Республіканський банк ДНР» 7 млн російських рублів і 266 тис. грн. «податків», тим самим здійснивши фінансування терористичної організації, йдеться в матеріалі.

Підтвердження цих фактів СБУ знайшло й при обшуку в офісах Соболєва та Муртазіної , й під час виїмки службового листування по електронній пошті, згідно з якою, Соболєв повністю контролював всі операційні процеси в «Обжора» та інших бізнесах, ледь не до штрафів офіціантам в підшефному ресторані. Він же давав розпорядження щодо оплати «податків» в «фінансові органи» терористичної організації «ДНР», повідомляють ЗМІ.

Видання нагадує, що після перших обшуків Соболєв виїхав у США. У грудні 2016 року в СБУ звернулася Олена Муртазіна і дала повні викривальні свідчення на Соболєва і всю злочинну структуру, підтвердивши ті дані, які вже були у розпорядженні спецслужб, та доповнивши їх новими подробицями. Однак версія з добровільним зверненням – це інтерпретація захисту. За даними СБУ, Муртазіна все-таки була затримана, а потім їй було пред’явлено звинувачення в скоєнні тяжкого кримінального злочину.

Популярні новини зараз

Еллерт в битовусі виявився повним лінивцем, у Мішиної здали нерви: "Нічого не робить"

Дружина Дзідзьо відверто розповіла про проблеми в родині: "Не ночує вдома"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Чотири дружини Григорія Чапкіса: як виглядали кохані жінки легендарного хореографа

Показати ще

«Протягом майже року адвокати та прокурор намагалися переконати суд відпустити Муртазіну – за покаяння та співпрацю зі слідством, тим самим звільнивши її відповідальності за участь у злочинній групі. Суд першої інстанції спочатку клопотання задовольнив. Однак в апеляційній інстанції виявилось, що після кількох допитів Муртазіна стала стрімко змінювати свідчення», – наголошується в матеріалі.

Так, якщо в ході допитів у кінці грудня 2016, в лютому і березні 2017 року вона чітко називала організатором злочинної схеми фінансування тероризму через мережу «Обжора» В’ячеслава Соболєва (що прямо підтверджується документами та службовим листуванням), то вже в червні 2017 – після того, як їй було вручено підозру, а також після виділення її справи в окреме провадження, помічниця Соболєва змінила свою розповідь і стала стверджувати, що організатором є Євгенія Бурун. І що це саме вона приймала рішення платити «податки» в «банк ДНР».

У відповідь на це Бурун опублікувала близько десятка сторінокдеталізованих показань, засвідчених нотаріусом, які вона передала судовим органам, де повністю спростувала нову версію подій від Муртазіної.

У листопаді 2017 року, коли Апеляційний суд виносив рішення по цій справі, він вказав на ці невідповідності прокурора та скасував рішення щодо звільнення Муртазіної від відповідальності. Прокурор зазначені невідповідності в клопотанні не усунув і знову подав відповідне прохання про звільнення обвинуваченої в суд. Печерський районний суд Києва, який розглядав цю справу у квітні 2018 року, визнав це неприйнятним і відмовив у задоволенні клопотання.

«Таким чином, в черговий інстанції був закріплений той факт, що саме Соболєв, а не його «праві руки», безпосередньо впливали на процес фінансування тероризму на Донбасі через мережу супермаркетів «Обжора». Також важливо, що в судовому рішенні видно, як підсудній підіграє прокуратура», – резюмують журналісти.