Конституційний суд України схвалив президентський законопроект про обмеження недоторканності депутатів Верховної Ради України з 1 січня 2020 року.

Згідно рішення. законопроект №7203, який до парламенту вніс президент України Петро Порошенко, не суперечить Конституції.

"Пропоновані зміни щодо скасування недоторканності народних депутатів України стосуються лише їхнього спеціального статусу і не впливають на зміст конституційних прав і свобод людини і громадянина", — йдеться у висновку.

Відомо, що у президентському законопроекті пропонується обмежити депутатську недоторканність з 1 січня 2020 року.

Популярні новини зараз

Головне за день: скасування безкоштовного проїзду, перемога Анни Неплях на Міс Україна-Всесвіт і правила носіння маски після вакцинації

В Україні Covid-19 потроху відступає, медики радіють "жовтій" статистиці: дані МОЗ на 16 жовтня

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

Законопроект №6773 "Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)" був внесений до Ради у липні минулого року. У жовтні 2017 року обидва законопроекти надійшли на розгляд Конституційного суду.

Недоторка́нність особи

юридична гарантія правового статусу окремих категорій осіб (депутатів, дипломатів, суддів, а також чатових, парламентерів і т. ін.), що полягає в захисті від примусу, який міг би бути застосований за звичайних обставин.

Недоторканність "не являється особистим привілеєм, а має публічно-правовий характер"; її призначення — "забезпечення безперешкодного та ефективного здійснення [ посадовою особою ] своїх функцій", може розрізнятися за тим захистом, який вона надає своїм носіям, часом дії, силою, підставою виникнення тощо.

Дивіться: Що потрібно знати про створення Антикорупційного суду?

Як повідомляв портал "Знай.ua", одіозного заступника міського голови Харкова Андрія Руденка "прокатали" в сміттєвому баку активісти Національного корпусу.