Під тиском активістів, які влаштовують щоденні мітинги під стінами Верховної Ради, нардепи нарешті погодилися направити до Конституційного суду депутатський (за відправку проголосували 328 чоловік) і президентський (336 осіб) законопроекти про зняття недоторканності з самих себе.

У вівторок, 17 жовтня, Петро Порошенко вніс законопроект, який передбачає виключення з 80 статті Конституції пункту про те, що всі народні депутати є недоторканними. Також Президент пропонує виключити положення про те, що без згоди Верховної Ради народного депутата не можуть притягнути до кримінальної відповідальності, заарештувати або затримати.

Отже, процес запущено. Як це все відбуватиметься: якщо Конституційний суд схвалює подані документи, вони повертаються назад у ВР. Депутати повинні підтримати документ хоча б попередньо (достатньо 226 голосів) і вже на наступній сесії, в 2018 році, можуть прийняти остаточне рішення: для цього потрібні голоси 300 парламентаріїв. Якщо документ пройде всі ці етапи, то депутати позбудуться недоторканності з 1 січня 2020 року.

Депутати відправили законопроекти у КСУ


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що депутат від БПП розповів про плани активістів під Радою.

Популярні новини зараз

"Мона Ліза" по-українськи: курсантка вразила схожістю з образом з полотна Леонардо да Вінчі

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще