Рішення Кабінету міністрів України про те, що права на водіння не будуть повертати порушникам, якi отримали їх вперше, отримало більш докладне пояснення.

Видання "Обозреватель" цитує слова Олега Назаренко (генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів). "Сьогодні поліція забирає права у п'яниць, а вони продовжують і далі їздити. А поліція не може їх зупинити, так як не має ніяких підстав. Тобто це засіб добре, але щоб поліпшити ситуацію на дорогах, потрібно вжити цілий комплекс заходів", - вважає експерт.

Назаренко вважає також, що покарання для тих, хто порушує правила дорожнього руху, повинні бути більш жорсткими."У Німеччині, наприклад, можна сісти у в'язницю за порушення правил дорожнього руху. Якщо будеш їздити нетверезим, то в Німеччині змусять пройти "Идиотен тест", інструкції, бесіду з психологом - за гроші, і це буде коштувати приблизно 200 євро. Ми йдемо до Європи, то ми повинні приймати європейські закони. Це абсолютно нормально", - сказав він.

Нагадаємо, що рішення Кабміну про видачу перших водійських прав строком на два роки було прийнято у листопаді 2017 року. Потім за новими правилами можна отримати постійне волительское посвідчення - за умови, що за ці 24 місяці не було скоєно трьох і більше адміністративних правопорушень.

Про нові правила здачі на права в Україні - відео:

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" правила здачі іспитів на права в Україні також змінилися. Серед нововведень - поява чек-листа, в якому будуть вказані допущені помилки. Крім того, проходження іспитів буде супроводжуватися відеофіксацією.