Залишилася від радянських часів абревіатура "ВДВ" повинна бути рішуче реформована - вирішили народні депутати. І прийняли новий закон про ДШВ.

Про це повідомляє інформаційне агентство "Уніан".

ВР прийняла запропонований Президентом законопроект 7330 про внесення змін у деякі закони України з питань оборони щодо десантно-штурмових військ. За це рішення проголосували 236 народних депутатів із 349, зареєстрованих у сесійній залі.

Відповідні зміни внесено до законів «Про Збройні Сили України», «Про оборону України» та «Про правовий режим воєнного стану». Назва високомобільних десантних військ Збройних сил України скасовується. Тепер вони офіційно називаються Десантно-штурмовими військами ЗСУ.

Популярні новини зараз

Бурякова ікра "Пікантна" на зиму: корисна заміна борщам і салатам

Схопив кота за шкірку - відразу з ним попрощався: чому не можна цього робити і які важкі наслідки чекають пухнастика

Дивіться на цінник і на дірки: українцям підказали, як не сплутати справжній сир з підробкою

Зірка "Школи" Анна Трінчер залишилася без житла: навіть Павло Зібров не допоміг

Показати ще

Закон вступає в силу на наступний день після опублікування. Як зазначають у пояснювальній записці автори законопроекти, його розробка Міністерством оборони обумовлена подіями, пов'язаними з окупацією збройними силами Російської Федерації частини території України, що «викликало негативне ставлення особового складу та ветеранів-десантників до назви ВДВ (високомобільні десантні війська) разом з ПДВ (повітряно-десантні війська) країни-агресора». «Враховуючи зазначене, вважається доцільним змінити назву високомобільних десантних військ Збройних Сил України на Десантно-штурмові війська Збройних Сил України», - сказано в документі.

Розповідь про українських ВДВ: відео

Трохи раніше президент України Петро Порошенко затвердив емблему і прапор Десантно-штурмових військ і штандарт командувача цього роду військ.

Як повідомляв незадовго до цього портал "Знай.uа" Порошенко оголосив, що антитерористична операція закінчена. Точна дата буде названа в травні 2018 року. Але не у зв'язку із звільненням українськими військами Донбасу, а навпаки, тому що зростає рівень загрози з боку окупованих територій. Тепер АТО переведуть в чисто військовий формат.