Проведений у Львові антипольський марш є відповіддю України на "антибандерівський" закон.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

Міністр відзначив, що українский народ має повне право на відповідну реакцію через діяльність нинішньої польської влади.

"Що хоче польська влада після того, як протягом останніх двох років в Польщі накручується відверта антиукраїнська істерія? Вибачте, а як нам, українцям, реагувати на це? Це не нормально. З цього слід робити висновки", – зазначив він.

Розенко також вказав на найбільш скандальний, на його думку, термін польського закону.

Популярні новини зараз

Справжні імена та прізвища Дантеса, Саніної, Джамали, Тіни Кароль: Камалія "порвала" всіх

Олена-Крiстiна Лебідь приголомшила зізнанням про жорстоке побиття: покинув на підлозі в калюжі крові

Андрій Шевченко зробив неймовірне для української збірної на Олімпіаді в Токіо: "Вперед до перемог"

Полякова, Дорофєєва, Боржемська, Гросу, Саніна, Лижичко позмагалися за найкращу фігуру: "Битва сталевих пресів"

Показати ще

"Як нам реагувати, коли в законі про Інститут національної пам’яті Польщі вводиться термін "Східна Малопольща"? Вибачте, але "Східна Малопольща" стоїть в одному ряду з терміном "Крим був і буде російським", – підкреслив чиновник.

Варто відзначити, що буквально кілька днів тому у Львові відбувся марш "Національного корпусу", який не на жарт стурбував польських дипломатів.

В МЗС країни звернули увагу на гучні гасла і заявили, що українська влада нібито свідомо відділяє себе від подібних поглядів.

"Міністерство закордонних справ Республіки Польща з занепокоєнням відзначило проведення демонстрації, організованої "Національним корпусом" під гаслами "Львів не для польських панів" і "Кому належить Львів", це було передано дипломатичними каналами українській стороні", - йдеться в офіційному повідомленні відомства.

Польська сторона побоюється, що у такий спосіб тільки посиляться і без того напружені стосунки між державами. Нагадали також і про багаторічну підтримку уряду в політичному, оборонному та економічному (у тому числі енергетичному) плані.

Відзначається, що більше тисячі осіб пройшли містом під провокаційними антипольськими гаслами, наприклад: "Місто Львів не для польських панів", "Пам'ятай, чужинець, тут господар українець", "Хто ми? Українці! Чого ми хочемо? Влади!", "Наша земля – наші герої", "Ідея нації – проти деградації" та інші.

"Це гасло пов'язане з останнім скандальним законом, прийнятим у Польщі, і поведінкою міської влади на сесії міськради, коли відбувалося голосування за червоно-чорні прапори. Тут два в одному. Прийнятий у Польщі закон для нас неприпустимий. Ми в жодному разі не виступаємо проти польського народу, але ми проти популістичної влади Польщі, яка прийняла цей скандальний закон. Тому ми сьогодні вийшли показати, що Львів – це бандерівське місто і ніхто не буде вказувати нам, кого вшановувати", - коментував місцевим ЗМІ керівник Нацкорпусу Львівщини Святослав Сірий.

Що потрібно знати про "антибандерівський закон"?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що у Держдепі США різко засудили нові польські закони.