Візовий режим між Україною і Росією буде введений вже в наступному році. Таку думку в ексклюзивному коментарі "Знай.ua" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

Чорновіл уточнив - візи між двома сусідніми державами можуть з'явитися не на початку року, а навіть ближче до кінця 2018-го.

"Якби ми ще рік або два тому спробували обмежити роботу російських сайтів або заговорили про візи з РФ - нас би не зрозуміли, привело б це аж до того, що ввели б санкції проти України. Зараз це рішення дозріло само собою: в України з'явилася впевненість на міжнародній арені, у нас є боєздатна армія, виробилася певна системність в роботі СБУ, ми пережили кілька серйозних внутрішніх криз. Плюс змінилася і риторика європейських партнерів - якщо раніше нас просили не дражнити "сусіда", то зараз розмови про візовий режим із РФ в Європі сприймають нормально. Тому можемо приймати такі рішення. Заговорили про це тільки зараз - коли в силу вступила угода з ЄС про скасування візового режиму", - говорить експерт.

Чорновіл запевняє - безвіз можливості працювати в країнах ЄС не дає, але він істотно спрощує процедуру пошуку роботи, отримання запрошення, оформлення робочої візи і виїзду за кордон. Наприклад, та ж Польща вже офіційно заявила, що могла б дати роботу 2 мільйонам українців. За його словами, візовий режим з РФ буде не стандартним "шенгенським" форматом, а більш м'яким.

"Візовий режим є різний - але чомусь, коли мова про нього заходить, всі думають про шенгенські візи. Давайте візьмемо єгипетський візовий режим - там віза ставиться після прильоту в аеропорту. Всі ми пам'ятаємо черги в посольствах за шенгенською візою. Є ще американська віза - коли віза не дає права в'їзду в країну, а дає тільки право на зустріч з американським митником. Я думаю, візовий режим з РФ буде в дусі єгипетського сценарію", - розповів Тарас Чорновіл.

Популярні новини зараз

Щаслива Ані Лорак засвітилася в ліжку з кучерявим красенем: ніжно обіймалися

Влад Яма з дружиною знову стали батьками: милі кадри з маленьким янголом

Пішов з життя зірка "Бумера": знайшли у власній квартирі

Літак з футболістами потрапив в авіакатастрофу: вижити не вдалося нікому

Показати ще