Енергогенеруюча компанія "Донбасенерго" платить від 14% до 18% річних по кредитах ДП "Енергоринок", який залучили у державного "Ощадбанку" для теплової генерації в якості авансів на поворотній основі для закупівлі вугілля. Про це заявив комерційний директор ПАТ "Донбасенерго" Олег Ларіонов, коментуючи ситуацію з рішенням уряду продовжити на рік кредит "Енергоринку" на 1,7 млрд грн, залучений у "Ощадбанку".

«Ми за користування цими грошима платимо за різними кредитами від 14 до 18%. І це йде утримання з нашого тарифу», - сказав Ларіонов.

При цьому він підкреслив, що виплата компаніями відсотків по кредиту не закладається в оптовий тариф на електроенергію і не впливає на тарифи для споживачів.

«Тиску на кінцевого споживача в цьому випадку немає. Умовно, ви отримали зарплату, взяли кредит, і зі своїх грошей заплатили відсотки. Ви ж не йдете просити у начальства: «панове, я беру кредит, збільште мені зарплату». Перебільшено, але тут те ж саме», - пояснив він.

Він додав, що "Енергоринок" утримує з енергокомпаній суми за обслуговування кредитом щомісячно, віднімаючи із доходів компаній.

Популярні новини зараз
Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день 27 уколів у губи, все тіло в тату і навіть талія 35 см: групка людей вирішила зробити себе красивішими, але прогадали Наречена загинула на весіллі і її підмінила її сестра: витратили багато грошей і не хотіли скасовувати свято Жінка побачила "щось" на дитячому знімку свого чоловіка - у це ніхто не може повірити
Показати ще

Як повідомлялося, 14 березня Кабінет міністрів України дозволив держпідприємству "Енергоринок" отримати відстрочку до 1 травня 2019 р погашення 1,7 млрд грн кредиту, який залучався для фінансування компаній теплової генерації. У пояснювальній записці до рішення Кабміну наголошується, що дане рішення було обумовлено необхідністю підтримки підприємств в питанні якісній підготовці до осінньо-зимового періоду 2018/2019 років.

Дане рішення викликало критику з боку екс-члена НКРЕКУ Андрія Геруса, який вважає, що кредити для теплової генерації є безпроцентними, а їхнє обслуговування нібито перекладається на споживачів електроенергії.

Раніше зі спростуванням слів Андрія Геруса про «безпроцентний кредит» виступили ряд галузевих організацій - Перша енергетична асоціація України та Всеукраїнська енергетична асамблея. За інформацією експертів, кредити для теплової генерації не є безпроцентними і виплата відсотків по кредитах здійснюється з сум, утримуваних з тарифу цих компаній.