Печерський районний суд Києва заарештував цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частина нерухомого майна "Українського медіа холдингу", власником якого є скандально відомий олігарх Сергій Курченко. Саме його вважають основним "гаманцем Януковича".

Постанову суду від 15 грудня опубліковано на платформі Opendatabot.

Слідчі Генеральної прокуратури клопотали про арешт, стверджуючи, що гроші, на які придбано активи компанії, отримані незаконним шляхом.

До "Українського медіа холдингу" входять десятки видань, зокрема, "Кореспондент", "Комсомольська правда в Україні", "Футбол", а також інтернет-сайти і телеканали.

Кінцевим бенефіціаром холдингу є бізнесмен Сергій Курченко, який втік з України після Революції гідності. Зараз він проживає в Москві.

За часів президентства Віктора Януковича Курченко керував компанією "Східно-європейська паливно-енергетична компанія" (ВЕТЕК), яка займалася торгівлею скрапленим газом і нафтопродуктами. Відносно нього в Україні розслідується кілька кримінальних проваджень, він оголошений в міжнародний розшук

За даними міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, афери Курченка тільки в 2013 році коштували держбюджету 26 млрд грн.

Як повідомляв портал "Знай.ua", скандально відомого олігарха Сергія Курченка підозрюють у цілій низці злочинів.