Брак державного фінансування дуже згубно позначається на формуванні українського флоту. Так, через нестачу коштів затягується добудова корвета проекту 58250. Відомо, що корабель перший в черзі даної розробки.

Про це стало відомо завдяки повідомленню українських ЗМІ.

У державному бюджеті України відсутні - мабуть, не закладено - 1,361 мільярда гривень для відновлення будівництва корабля типу "корвет" серії "Володимир Великий"; при цьому відповідні кошти були заявлені в 2017 році, заявив командувач Військово-морськими силами Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко на загальних зборах Асоціації суднобудівників "Укрсудпром" в кінці травня в Миколаєві.

"Констатую факт: начебто мужі державні підписують постанову, але кошти рахають після того, як підписали. Проходить лист буквально 2 тижні тому, що немає в державі коштів відповідних", - сказав Воронченко.

Він додав, що з цього приводу звернувся до народних депутатів, до президента, і зараз розглядається питання, щоб "у другому півріччі цього року кошти були знайдені". Воронченко також нагадав, що програма "Корвет" задіяла у своєму виконанні близько 200 підприємств, на яких працює орієнтовно близько 4500 людей.

Згідно з постановою уряду "Про внесення змін у Державну цільову оборонну програму будівництва кораблів класу "корвет" за проектом 58250" № 879 від 22 листопада з 2017 року планувалося відновити фінансування будівництва корабля класу "корвет" проекту 58250. Згідно з цією програмою перший корабель повинен бути переданий Військово-морським силам України вже у 2022 році.

Корвет проекту 58250 – перспективний багатоцільовий бойовий корабель, розроблений миколаївським державним підприємством "Дослідно-проектний центр кораблебудування" для потреб Військово-морських сил України. Всього було заплановано побудувати до 2026 року 10-12 кораблів проекту 58250, в тому числі 4 повинні були увійти до складу українського флоту до 2021 року. Згодом серію зменшили до 4-х одиниць.

Як повідомляв портал "Знай.uа" ВМС України оприлюднили повний список того, що захопили окупанти під час анексії Кримського півострова.