Холодницький потрапив під тиск ГПУ і НАБУ: чого чекати

поділитись
Скарга Генеральної прокуратури України щодо дисциплінарних порушень керівника САП Назара Холодницкого буде розглянута дисциплінарною комiсiєю

Порядок розгляду комісією претензій, пред'явлених до Назара Холодницького, керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури, тільки що визначили.

Всього у кваліфікаційно-дисциплінарної комісії буде два місяці, щоб розглянути цю справу. У складі групи, яка розслідує справу проти Холодницкого, є детективи з Національного антикорупційного бюро. Перевірка може бути продовжена, але не більше, ніж на один місяць.

Офіційним приводом для даного заходу стало відповідне рішення суду. У кабінет до Холодницького приблизно півроку тому поставили прослуховуючі пристрої. Вони зафіксували низку переговорів, які вів Назар.

Отримані в результаті слідчих дій аудіозаписи, за словами керівника НАБУ Ситника, можуть послужити підставою для притягнення Холодницкого як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності - в залежності від їх юридичної кваліфікації. У загальній складності "прослушка" кабінету начальника САП велася протягом чотирьох тижнів.

В даний час всі матеріали по справі передані в ГПУ. Співробітники Генпрокуратури повинні будуть оцінити, чи достатньо є інформації для пред'явлення Холодницкому офиуиальної підозри.

За попередніми даними, на згаданих аудіозаписах присутні свідоцтва обговорень голови САП з антикорупційними прокурорами варіантів тиску на суддів, які вели справи, що розслідуються цим відомством. Крім того, за твердженням Ситника, є факти тиску на посадових осіб, з метою змусити їх прийняти певні рішення. А також спроби загальмувати окремі справи, і підбурювання свідка до завідомо неправдивих показань.

Холодницький раніше повідомляв, що у нього багато компромату на нардепів: відео

У переліку фактів з компромату на Назара згадуються електронні декларації відповідальних посадових осіб, депутат Логвінський, і власник якогось великого агрохолдингу.

Факти дачі або отримання хабарів Холодницким ні НАБУ, ні ГПУ представити громадськості поки що не змогли.

Як раніше повідомляв портал "Знай.иа" депутат ВРУ Віталій Купрій звинуватив суди і Національну поліцію України в тому, що вони покривають злочини Геннадія Буткевича, співвласника мережі супермаркетів "АТБ". За словами Купрія, Буткевич раніше фінансував злочинний режим Януковича, а в даний час веде бізнес на окупованих територіях.

Автор матеріалу: 
Виталий Крюков
Теги: 
холодницький, набу, сап, гпу
Вся деятельность Медведчука на протяжении многих десятилетий направлена на соблюдение интересов Украины, что свидетельствует о его настоящем патриотизме, считает политолог
0
0
14:06 23.07.2018
Рішення комісії оскаржуються тільки в суді і тільки в частині дотримання порядку організації і проведення конкурсу
0
0
14:01 23.07.2018
Аграрії жодним чином не захищені правоохоронною системою
0
0
13:00 23.07.2018
Перехоплений літак успішно приземлився в аеропорту в місті Питтстаун і пілота зустріли правоохоронні органи
0
0
12:08 23.07.2018