Генеральний прокурор фактично буде керувати Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою у разі звільнення керівника САП. Про це заявив керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, - пише Українська правда.

"Згідно з нормами закону, мій дуалізм посади фактично не дозволяє здійснювати повноваження заступника генерального прокурора, який фактично призначає прокурорів у кожному виробництві, погоджує всі негласні слідчі розшукові дії. Враховуючи, що, згідно з законом, формально я безпосередньо підпорядкований тільки генеральному прокурору, то з можливим усуненням або звільненням мене, фактично управляти САП за законом має право лише генеральний прокурор", – заявив Холодницький.

"Якщо він керує, коли немає керівника САП, заступника повноцінного – це його втручання законне. Я відставки, звільнення не боюся. Я переживаю, що буде далі з антикорупційною боротьбою", – додав він.

Тим часом Назар Холодницький планує працювати далі:

Популярні новини зараз

Ірина Федишин приголомшила українців новим образом: "Як вам?"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

"Заяву про звільнення було написано ще 2 грудня 2015 року. Я її в сейфі тримаю. Я дочекаюся рішення кваліфікаційної дисциплінарної комісії прокурорів – і тоді будемо приймати якесь рішення. Поки я працюю і виконую свої обов'язки", – зазначив керівник САП.

Холодницький вважає, що записи його розмов ще оприлюднять, – і виступає за те, щоб це були розмови цілком, а не вирвані з контексту фрази. Він підозрює в нинішній ситуації узгоджені дії Генпрокуратури та Антикорупційного бюро.

Як відомо, 30 березня генпрокурор Юрій Луценко попросив Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію розглянути питання про зняття Холодницкого з посади керівника САП. У цієї комісії прокурорів є 2 місяці на розгляд дисциплінарних скарг про вчинення прокурором дисциплінарних проступків.

Назар Холодницький не з'явився на допит в Генпрокуратуру

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Холодницький потрапив під "прес" ГПУ і НАБУ. У складі групи, яка розслідує справу проти Холодницкого, є детективи з Національного антикорупційного бюро. Перевірка може бути продовжена, але не більше, ніж на один місяць.