Британський прем'єр Тереза Мей під час засідання Ради національної безпеки заявила, що за отруєнням колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля, ймовірно стоять представники РФ.

Прем'єр уточнила, що Скрипаль був отруєний нервово-паралітичною речовиною російського виробництва з сімейства "Новачок".

"Стало ясно, що Скрипаль був отруєний військовим нервово-паралітичним речовиною, розробленим в Росії. Речовина входить у групу нервово-паралітичних речовин, відомих як "Новачок", — сказала прем'єр. Мей також зажадала від Росії протягом двох днів надати пояснення по справі отруєння Скрипаля і відзвітувати, потрапив газ у Британії випадково, або Скрипаль був навмисно отруєний російською стороною.

Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон вже оголосив послу РФ, що Росія повинна "негайно забезпечити широке і повне розкриття" своєї програми "Новачок" з контролю за нервово-паралитическими газами в Організації по забороні хімічної зброї до кінця вівторка, 13 березня.

У зв'язку з цим посла РФ викликали в МЗС Великобританії і зажадали з'ясувати, йдеться про безпосередніх діях Москви проти Великобританії, або ж росія не змогла забезпечити належний контроль над нейропаралитическим речовиною російського походження, яке виявилося у третіх осіб.

"Сьогодні вдень мій друг, глава МЗС Борис Джонсон — ред.), викликав російського посла в міністерство закордонних справ Великобританії і попросив його пояснити, про який з двох варіантів йде мова", — сказала Мей, виступаючи в Палаті громад британського парламенту.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у Москві назвали "цирковим шоу" виступ прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей в британському парламенті, під час якого вона заявила, що Росія може стояти за отруєнням розвідника Сергія Скрипаля. У відомстві заявили, що заява Мей це лише чергова політична кампанія проти російської влади.