Інфляція 18% та державний борг у 2 трлн грн, – "Наш край" вимагає переглянути бюджет–2018

поділитись
У бюджеті не передбачено підвищення соціальних стандартів

Наш край” вимагає переглянути бюджет на 2018 рік та ухвалити збалансований, а не популістський кошторис країни. Про це йдеться у звернення співголови партії Олександра Мазурчака до Верховної Ради.

За його словами, бюджет на 2018 рік містить виключно передвиборчі обіцянки та нові борги, за які заплатить кожний українець.

“Влада намагається увійти у новий рік з так званим бюджетом розвитку. Але показники нового бюджету свідчать про те, що про жодний розвиток у ньому не йдеться. Фантастичний показник ВВП у 3%, хоча за підсумками третього кварталу цього року цей показник впав до 2,4%, високий рівень інфляції – до 18%, негативне сальдо зовнішньої торгівлі, обмежені ресурси НБУ, та головне – державний борг у розмірі майже 2 трлн грн. Ось який “розвиток” чекатиме на українців наступного року. “Наш край” закликає владу негайно переглянути бюджет на 2018 рік”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Крім того, наголосив він, у бюджеті не передбачено підвищення соціальних стандартів.

“Через дефіцит бюджетних коштів не будуть підвищені соціальні стандарти. Єдине, що планує підвищити уряд, – розмір мінімальної зарплати на 16%, хоча міністр соціальної політики так і не підтвердив цю цифру”, – заявив Олександр Мазурчак.

Він вважає, для того щоб підвищити мінімальну зарплату та погасити державний борг владі доведеться знову брати кредити.

“Зрозуміло, що задля погашення державного боргу та популістського підвищення мінімальної зарплатні уряд буде вимушений знову брати кредити, які будуть розпіарені як чергове досягнення”, – зазначив Олександр Мазурчак.

“Наш край” закликав уряд переглянути всі показники та ухвалити реальний, а не популістський бюджет.

“Необхідно врахувати інтереси людей та громад, підвищити соціальні стандарти не за рахунок кредитів, а за рахунок зростання економіки”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, 14 листопада Верховна рада ухвалила у першому читанні проект державного бюджету на 2018 рік.

Автор матеріалу: 
Александр Майер
Теги: 
НАШ КРАЙ, Олександр Мазурчак, бюджет 2018, державний борг
Вклад героїв Майдану набагато більший, ніж ми собі уявляємо
0
0
15:03 20.02.2018
Оборонка перетворилася на джерело прибутку. Але не для бюджету
0
0
14:55 20.02.2018
Мовне питання заважає країнам налагодити нормальні стосунки
0
0
14:16 20.02.2018
На сьогоднішній день процес врегулювання ринку лотерей поставлено під загрозу, оскільки в боротьбу проти прийняття урядом ліцензійних умов у варіанті Мінфіну вступив Антимонопольний комітет України
0
0
12:50 20.02.2018
Правоохоронні органи Польщі не знайшли винуватців
0
0
11:32 20.02.2018