Інфляція 18% та державний борг у 2 трлн грн, – "Наш край" вимагає переглянути бюджет–2018

поділитись
У бюджеті не передбачено підвищення соціальних стандартів

Наш край” вимагає переглянути бюджет на 2018 рік та ухвалити збалансований, а не популістський кошторис країни. Про це йдеться у звернення співголови партії Олександра Мазурчака до Верховної Ради.

За його словами, бюджет на 2018 рік містить виключно передвиборчі обіцянки та нові борги, за які заплатить кожний українець.

“Влада намагається увійти у новий рік з так званим бюджетом розвитку. Але показники нового бюджету свідчать про те, що про жодний розвиток у ньому не йдеться. Фантастичний показник ВВП у 3%, хоча за підсумками третього кварталу цього року цей показник впав до 2,4%, високий рівень інфляції – до 18%, негативне сальдо зовнішньої торгівлі, обмежені ресурси НБУ, та головне – державний борг у розмірі майже 2 трлн грн. Ось який “розвиток” чекатиме на українців наступного року. “Наш край” закликає владу негайно переглянути бюджет на 2018 рік”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Крім того, наголосив він, у бюджеті не передбачено підвищення соціальних стандартів.

“Через дефіцит бюджетних коштів не будуть підвищені соціальні стандарти. Єдине, що планує підвищити уряд, – розмір мінімальної зарплати на 16%, хоча міністр соціальної політики так і не підтвердив цю цифру”, – заявив Олександр Мазурчак.

Він вважає, для того щоб підвищити мінімальну зарплату та погасити державний борг владі доведеться знову брати кредити.

“Зрозуміло, що задля погашення державного боргу та популістського підвищення мінімальної зарплатні уряд буде вимушений знову брати кредити, які будуть розпіарені як чергове досягнення”, – зазначив Олександр Мазурчак.

“Наш край” закликав уряд переглянути всі показники та ухвалити реальний, а не популістський бюджет.

“Необхідно врахувати інтереси людей та громад, підвищити соціальні стандарти не за рахунок кредитів, а за рахунок зростання економіки”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Як відомо, 14 листопада Верховна рада ухвалила у першому читанні проект державного бюджету на 2018 рік.

Автор матеріалу: 
Александр Майер
Теги: 
НАШ КРАЙ, Олександр Мазурчак, бюджет 2018, державний борг
Переговори відбулися за закритими дверима і тривали близько чотирьох годин
0
0
13:19 10.12.2017
Мати переживає за здоров'я затриманого сина
0
0
11:49 10.12.2017
Нардеп розкрив брехню Генерального прокурора.
0
0
10:23 10.12.2017
Генеральний прокурор заявив про свою чесність та справедливість.
0
0
03:59 10.12.2017