В Україні потрібно створити спеціалізовану "карту переселенців", аби захистити українців, котрі змушені були виїхати з Донбасу.

З відповідною ініціативою виступив нещодавно депутат від групи "Воля народу" Сергій Шахов під час розгляду проекту постанови №2535а на пленарному засіданні Верховної Ради:

"Сьогодні складна ситуація для всіх переселенців. Я сам переселенець. Мільйон сімсот тисяч людей кинуті на узбіччя, стоять з простягнутою рукою, без роботи, діти не можуть навчатися, немає нормального житла. Реально 9 тисяч 200 чоловік стоять на КПП у Станично-Луганському районі. Люди перебувають у жебрацькому стані. Тому вимагаємо негайно розробити дорожню карту допомоги переселенцям", - вважає політик.

Слід відзначити, що найбільш "популярним" місцем для реєстрації переселенців з Донбасу є підконтрольні Україні частина Донецької і Луганської областей. Після них, найбільше внутрішньо переміщених осіб прийняла Харківська область. Крім того, значну кількість переселенців як з Донбасу, так і з Криму прийняли Київ та Київська область.

Популярні новини зараз
Війна має закінчитися до жовтня? Відома астрологиня не потішила українців: "Ми знову матимемо повтор" Перевірку лічильників повернули: хто може "врятуватися", а кому треба якнайшвидше надати акт Українці можуть отримати виплати від 2 міжнародних організацій Нові правила для водіїв з 1 червня: що потрібно знати
Показати ще

Серед регіонів, які прийняли найбільшу кількість переселенців, є також Запорізька і Дніпропетровська області. У Західній Україні найбільше внутрішньо переміщених осіб приймає Львівська область, на півдні – Одеська.

Якщо ж брати до уваги не лише переселенців з Криму та Донбасу, а міграційний рух в Україні в загальному, то найбільший приріст населення спостерігається у Київській та Харківській області.

За даними Держстату, за січень-квітень 2017 року приріст у Київській області становив 8226 осіб, у Харківській – 5059. Серед областей з позитивним приростом (від 500 до 1 тис. осіб) – Одеська, Львівська, Івано-Франківська та Черкаська області. У Закарпатській та Кіровоградській областях немає суттєвої переваги приросту над скороченням. А от у всіх решта областях України більше людей виїжджають, ніж прибувають.

Дивіться: Сергій Шахов про 6142 щодо захисту житлових прав студентів-переселенців (4.04.2018)

Як повідомляв портал "Знай.ua", околиці зруйнованого Донецька показали одним відео.