Міністерство економічного розвитку і торгівлі підтвердило, що формульне ціноутворення повинно бути основним при розрахунку вартості енергоносіїв – нафтопродуктів, газу, вугілля. В умовах дефіциту це абсолютно вірне рішення. Про це сторінці в мережі Facebook пише енергетичний експерт, співзасновник Фонду енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Коментуючи заяву першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова щодо заплановано переходу на формальне ціноутворення при закупках нафтопродуктів, експерт підкреслив його переваги перед ручним регулюванням.

За його словами, такі формули вже діють при формуванні цін на газ, вугілля та інші енергоносії. «У Мінекономіки чи не краще за всіх інших знають як діють «формули». Поряд із газовою формулою «Дюссельдорф плюс» існує вугільна формула «Роттердам плюс». Але вони мають більше уваги ,так як навколо них більше політики. Менше чути про формулу «Platts / Argus плюс», яку використовують для ринків нафти і нафтопродуктів, але обсяг цього ринку становить майже 5 млрд. дол.», - підкреслив експерт.

На думку Юрія Корольчука, саме прозорі та зрозумілі формули з прив’язкою до міжнародних хабів дозволяють уникнути корупції. Крім того, необхідність впровадження прив’язки цін до міжнародних хабів обумовлена дефіцитом енергоресурсів та необхідністю їх імпорту. «Минулий 2017 рік лише підтвердив, що Україна і далі залежна від імпортних енергоносіїв. Енергодефіцит спостерігаємо у газовому, вугільному, ядерному і нафтопродуктовому сегментах. Ядерне паливо – 100% залежність, нафтопродукти (бензин і дизпаливо) – 85%, зріджений газ для автомобілів (пропан-бутан) – 72%, вугілля (енергетичне і коксівне) – 50%, природний газ – 34%», - сказав він.

Нагадаємо, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов заявив, що його відомство виступає за широке впровадження практики формульного ціноутворення. Зараз міністерство пропонує впровадити формулу при закупівлі нафтопродуктів. «В умовах тендерів укладання довгострокових контрактів з використанням формульного ціноутворення буде передбачений алгоритм, згідно з яким переможець буде зобов’язаний зафіксувати націнку, виходячи з котирувань Platts і курсу валют», - підкреслив заступник міністра.

Популярні новини зараз

Яке свято 11 грудня: чого не можна робити в цей день

Взимку українці зіткнулися з новими субсидіями: озвучено головні зміни

Каменських засвітила ідеальне тіло на випадковому фото: "Просто неземна"

Лазарєв зізнався, чи буде весілля з Лорак: "Я абсолютно щасливий!"

Показати ще

Наразі в Україні формульне ціноутворення діє для всіх видів енергоносіїв. Так, у випадку природного газу діє формула Дюссельдорф+ (ціна хабу NCG + доставка до хабу в Словаччині + доставка в Україну), у випадку вугілля - формула Роттердам+ (CIF ARA (Amsterdam Rotterdam Antwerp) + доставка), у випадку нафти використовуються котирування Platts + премія.