У Кремлі розповіли свою версію телефонних переговорів Президента України Петра Порошенка з російським лідером Володимиром Путіним.

Про подробиці розмови повідомила прес-служба Кремля, переживаючи за те, щоб російські громадяни правильно все зрозуміли.

Так, зокрема, прес-служба Путіна намагається подати свого керманича у привабливих для зазомбованих росіян тонах. Тому у повідомленні перш за все підкреслюється "переживання" Путіна за те, що він же ж і вчинив на сході України.

Прес-служба агресора пише про те, що Путін "висловив стурбованість загостренням обстановки на Донбасі, зростанням числа жертв серед мирного населення".

Те, що Путін говорив про врегулювання конфлікту на Донбасі, також подається у відповідному ключі – багато говорити і нічого не сказати. При цьому розв'язану на Донбасі Путіним війну у Пєскова називають "внутрішньоукраїнським конфліктом".

"З російської сторони підтверджена безальтернативність "комплексу заходів" 2015 року як основи політичного врегулювання внутрішньоукраїнського конфлікту і відзначена важливість підвищення ефективності переговорних зусиль в рамках мінської Контактної групи і "нормандської четвірки", - йдеться в повідомленні Кремля.

При цьому досить цинічно звучить і те, що  Путні "наголосив на важливості підвищення ефективності переговорних зусиль в рамках мінської контактної групи і "нормандської четвірки".

"Лідери обмінялися думками з питань реалізації ініціативи установи місії ООН зі сприяння охороні Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні", - сказано в повідомленні прес-служби Путіна.

Однак жодним словом не обмовились у Пєскова про те, що Порошенко наголосив на  необхідності виконання Росією Мінських угод. Адже без цього ніякого врегулювання на Донбасі не може бути.

В Кремлі також підтвердили, що сторони переговорили про обмін ув'язненими і їх відвідування українським і російським омбудсменами, та визнали, що ініціатива розмови належала українській стороні.

Як повідомляв портал "Знай.ua", , в четвер, 21 червня, Петро Порошенко провів телефонну розмову з Володимиром Путіним.

Український лідер закликав звільнити всіх українських заручників, які містяться в російських в'язницях і на окупованих територіях. Також Порошенко наголосив на неприпустимості того факту, що омбудсмена Людмилу Денисову не пускають в колонію до Олега Сенцову.

Президент України в розмові з Путіним підкреслив необхідність виконання Росією Мінських угод.