Переговори спецпредставника США по Україні Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим по Донбасу виявилися під питанням, оскільки "формат взаємодії вичерпав себе".

Про це пише російське агентство "Інтерфакс" з посиланням на джерело, знайоме з ходом переговорів. За його словами, нових зустрічей в осяжному майбутньому не заплановано.

"Цей переговорний формат сприяв вирішенню цілого комплексу протиріч щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Найголовніше, він дозволяв Москві і Вашингтону не тільки своєчасно "звіряти годинник", але й зрозуміти, як бачить цей конфлікт і якими міркуваннями керується кожна з сторін. Однак на сьогоднішній день формат дав усе, що міг, і себе вичерпав", - заявило джерело.

При цьому, як стверджується, зараз постає питання про доцільність збереження формату як такого. "Не виключено, що формат може бути видозмінений або замінений іншим форматом", - сказав російський джерело.

Раніше повідомлялося, що Волкер прямо звинуватив Росію у всіх бідах Донбасу. Російська Федерація постійно блокує роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, щоб приховати від світу катастрофи, які вона там створила. Про це написав спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в Тwitter.

"Росія не хоче, щоб світ побачив гуманітарну, економічну і екологічну катастрофи, які вона створила в Донбасі", - написав Волкер. Він додав, що настав час для миру в Україні.

Варто відзначити, що 3 серпня перший заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг повідомив, що спостерігачам місії постійно перешкоджають роботі місії на окупованій території Донбасу, іноді навіть під загрозою збройного опору.

Крім того, варто відзначити, що раніше Курт Волкер – спеціальний представник Держдепу США у справах України, у своєму інтерв'ю Голосу Америки вказав на те, що США, Франція та Німеччина, на відміну від Росії, підтримують ідею масштабної миротворчої місії ООН в Донбасі.

Нагадаємо, путінські головорізи на Донбасі відчувають нове озброєння.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українців попередили про підлі плани Путіна.

Також "Знай.uа" писав, що США сказали "так" миротворцям на Донбасі.