Ми, як і багато інших провідних ЗМІ України, висвітлювали скандал, який розгорнувся навколо підприємства «Украерорух». Нагадаємо, що державне відомство з обслуговування повітряного руху нашої країни зараз знаходиться у критичному положенні. Завдяки злочинним діям її директора Дмитра Бабейчука і його заступників, звільнилася маса професійних кадрів, і скоро не буде кому виконувати ті функції, щоб підприємство функціонувало. Це відразу ж приведе до зупинки всіх аеропортів і взагалі польотів в Україні.

Ми весь час тримали руку на пульсі і повідомляли останні новини про Украерорух. Директор авіакомпанії «Украерорух» Ігор Куліковський дав нам відверте інтерв'ю, в якому розповів, що трудовий колектив вже не знає, якому богу молитися, щоб прибрали недбайливе керівництво, яке розвалює підприємство.

Нарешті почули

Довгий час всі благання про допомогу співробітників, листи до Міністерства інфраструктури, прем'єр-міністру та СБУ залишалися не почутими. У багатьох працівників Украероруху та експертів склалося враження, що Міністерство інфраструктури замішано у цій справі. Так як нічим іншим не можна було пояснити його вперте небажання побачити беззаконня в одній з головних галузей України.

Популярні новини зараз
Не гірше квасолі та гороху: вчені довели користь картоплі та підказали, як її правильно вживати Перебої з поставками та ціновий колапс: соняшникова олія може повторити долю курячих яєць Готуємо велосипеди? Українцям відповіли, коли на заправках не залишиться бензину та солярки Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень
Показати ще

Але завдяки висвітленню цієї ситуації у ЗМІ і тому, що ситуацію взяли на контроль у СБУ - чиновникам Мінінфраструктури довелося все-таки ініціювати перевірку в Украерорусі. І ось тут-то Бабейчук і Ко заметушилися. Видно вони не очікували, що трудовий колектив зможе все-таки достукатися до потрібних людей і влаштувати революцію.

Відчуваючи, що під ним сильно захиталося крісло директора, Дмитро Бабейчук зараз вживає всі можливи дії, щоб залишитися при владі на час аудиту. Хоча це і суперечить будь-якій логіці, тому що в цьому випадку він безпосередньо зможе впливати на результати перевірки.

«Дивує, що в наказі відсутній пункт про відсторонення директора від його обов'язків на час проведення аудиту, - кажуть члени Федерації профспілок авіаперевізників. - Чомусь колишній керівник Украероруху регулярно відсторонявся від виконання обов'язків на час проведення аудиту, з метою досягнення максимально об'єктивної перевірки».

В даному ж випадку Бабейчук усіма правдами і неправдами хоче залишитися на своєму місці і тим самим вплинути на результат аудиту. Члени профспілки вже навчені гірким досвідом, що в міністерстві можуть з цим погодитися, написали черговий лист безпосередньо Володимиру Омеляну. У ньому вони наполегливо пропонують міністру відсторонити Бабейчука від його обов'язків на час проведення фінансового аудиту в Украерорусі.

Саме вирішення цього питання покаже, на чиєму ж боці дійсно знаходиться міністерство.

За що так не люблять

Варто нагадати, що може розкритися під час цієї перевірки, так як Дмитро Бабейчук і його заступники Віктор Шевчук і Віктор Мельников встигли добряче підточити і послабити підприємство.

Все почалося з пропажі більш ніж 400 млн. грн, які були переведені на рахунки Платинум Банку. Це були кошти Украероруху, які могли бути витрачені на модернізацію підприємства, а також збільшення зарплат співробітників, але в результаті банкрутства фінансової установи - гроші пропали. Хоча подейкують, що осіли вони якраз у кишенях Бабейчука і його наближених.

Не варто забувати, що саме через низькі і неконкурентоспроможні зарплати, авіакомпанію покинули майже всі пілоти-командири. Якщо ситуація не зміниться, то просто не буде кому виконувати обльоти аеропортів, перевіряючи їх безпеку, а значить вони перестануть функціонувати.

Сюди варто також додати, що проти Мельникова і Шевчука відкриті прокуратурою кримінальні провадження, а Бабейчук зараз знаходиться в процесі пояснення, навіщо і куди літав за державний рахунок безліч разів.

І наостанок хотілося б нагадати, що вже у наступному місяці Украерорух відзначить своє 25-річчя. Зараз у колективу лише одна мрія: красиво відзначити цей ювілей, а також відсвяткувати відсутність знаходження при владі Дмитра Бабейчука і його заступників.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що гряде техногенна катастрофа.