Нову заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова: нібито, сім'ю Скрипалів у Великобританії отруїли нервово-паралітичним газом американського виробництва.

Про це повідомляє видання "Оглядач". За словами Лаврова є нові дані по цій справі. Вони отримані швейцарським дослідним центром.

Речовина, якою отруїли колишнього агента ГРУ Скрипаля і його дочка, це зовсім не "Новачок". А бойове ІВ BZ, що складалося на озброєнні Великобританії і США в минулому.

Росія ж таку речовину ніколи не виробляла, стверджує Лавров.

В кінці березня 2018 року стало відомо, що Юлія Скрипаль йде на поправку: відео

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" Марк Седвилл, що працює радником з національної безпеки в британському уряді, заявив про очевидну причетність російських спецслужб до отруєння сім'ї Скрипалів.

Стеження російських спецслужб за Скрипалем Сергієм тривала протягом п'яти років, - підкреслив Седвилл. "Таким чином, ми продовжуємо вважати, що тільки в Росії є технічні засоби, оперативний досвід і привід для атаки на скрипаля, і дуже ймовірно, що відповідальність лежить на російському державі. Іншого правдоподібного пояснення немає", - зазначив він.

Отруйна речовина "Новачок" розробляється в Росії вже багато років, і немає жодних причин вважати, що воно було знято з озброєння. А не загинули Скрипаль і його дочку лише через вологого англійської клімату. "Недолік цієї серії" новачки "в тому, що вони володіють високою гидровразливисть, тобто це нестійкі сполуки, загалом кажучи. Ця речовина може бути стійкою лише в умовах відсутності вологи і вологості. Речовина застосували в Англії 4 березня, де стояв туман - крапельки води в повітрі", - пояснив Седвилл.