Адміністрація США задумалася про прийняття рішення про надання Україні зброї летального дії. Радники глави Білого дому переконують його схвалити план Пентагону і Держдепартаменту Америки щодо озброєння України на умовах, згідно з яким вона сплатила б частину поставок.

Про це інформує BuzzFeed News, посилаючись на американських чиновників з найближчого оточення Трампа.

Так, найближчим часом чолі американської держави озвучать пропозицію щодо постачання в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin та іншого високотехнологічного оборонного зброї на суму 40-50 млн дол.

Радники з адміністрації президента США вважають, що вмовити Трампа, який боїться погіршення відносин з Росією, можна тільки зобов'язавши Україну оплатити хоча б частину військової техніки, а також аргументувати поставки зброї тим, що це стане кроком до світу в ході трирічного військового конфлікту на Донбасі, який спровокував і підтримує Росія, підкреслює видання.

"Це повинна бути взаємовигідна угода для Трампа. Україна витрачає на оборону майже 7% свого ВВП, тому логічно вважати, що вона зможе оплатити поставки зброї", - прокоментував для американської газети неназваний співробітник Держдепу США.

Видання визнає, що вимога, згідно з якою Україна частково оплатила б поставки озброєнь, – не ідеальне для Києва, який з-за тривалого військового конфлікту бореться з економічними труднощами. До того ж, розмірковує автор статті, в України є чимало прихильників в Сенаті США, які б могли профінансувати ці видатки.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін втомився від своєї посади і минулої осені, роздумуючи про відставку, доручив своїй адміністрації скласти можливі сценарії для свого відходу з поста.

Крім того, посол України в США Валерій Чалий заявив, що Рада національної безпеки США підтримує надання Україні летального зброї оборонного характеру.

Дивіться сюжет про Трампа

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", радник Трампа прибув у Харків.