Сьогодні об 11 годині дня в приміщенні Укрінформу відбулося спілкування Миколи Томенка з журналістами – політик сформулював свою позицію щодо участі у виборах на посаду Президента України.

Микола Володимирович презентував розроблену ним та його командою з “Громадського руху “Рідна країна” стратегію "Місія: Український Президент 2019". В рамках виступу він озвучив концепцію з перетворення України на парламентсько-президентську республіку впродовж лише 100 днів. Ключовий момент цієї концепції – відсутність необхідності внесення змін у Конституцію України. Микола Томенко підкреслив, що наразі модель державного устрою в країні не працює – значущі важелі впливу на політику опинилися у чинного президента Порошенка.

"За два дні відбудеться святкування Дня Конституції України, про що громадяни дізнаються заздалегідь із білбордів, де їх вітають наші політики. Фактично за півроку стартує президентська кампанія. Наша концепція з приводу майбутніх виборів полягає в наступному. Пошук доброго президента повинен закінчитися. Ідея полягає в тому, щоб мінімізувати значення президента. В тому, щоб знайти шляхи, як змусити його виконувати програму, закони та обмежити його вплив.

На першому місці для нас – місія. Друге – стратегія. Третє – програма. Четверте – команда. І лише на п’ятому місці – кандидат. Я особисто готовий піти в президенти, але місія – важливіша".

Микола Томенко зазначив, що на створення нової моделі держави через зміни до Конституції потрібно три роки. Окрім самих лише змін, потрібно буде провести загальноукраїнський референдум з їхнього затвердження і далі – нові вибори. Загальна ціна питання – два мільярди гривень.

"Конституція України – адекватна, але за фактом вона президентська. Потрібно змусити президента виконувати її".

Популярні новини зараз
Військові просять виключити нардепів Порошенка з комісії по фортифікаціях: "Ви ще за попередні не відсиділи" Зливи, спека та торнадо: які катаклізми чекають Україну на початку літа Електроенергія по 2,64 грн – це майже задарма: українців приголомшили майбутнім тарифом Японці зголосилися допомогти українцям грошима: хто отримає солідні виплати
Показати ще

Відповідаючи на питання "Політеки" щодо того, чи буде Томенко особисто балотуватися в президенти, лідер "ГР "Рідна країна" відповів наступне: "Змінити країну – це головна місія. Якщо ми бачимо, що в Україні є людина, команда, яка готова нашу ідею і концепцію реалізувати разом із нами – ми працюємо з цією людиною. Якщо ми бачимо, що такої людини і команди нема, немає на те ради – доведеться мені зреалізовувати. Не взяти участь у президентській кампанії чи навіть виграти вибори, найбільша амбіція – це змінити країну. Для мене не є ідеєю-фікс взяти участь у президентській кампанії. Хоча наша команда точно в ній братиме участь", – зазначив політик.