Національний банк України у поточному році проведе стрес-тестування 25 банків. Відомо, що оцінка буде здійснюватися за станом на 1 січня та буде складатися з трьох етапів.

Про це свідчить методологія, відповідно до якої буде здійснюватися оцінка діяльності банків. Оцінка буде здійснюватися за станом на 1 січня і буде складатися з трьох етапів: перевірка аудиторськими компаніями якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитами; екстраполяція Національним банком результатів першого етапу і оцінка достатності капіталу банку; оцінка НБУ достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовим і несприятливим макроекономічним сценаріями.

Базовий макроекономічний сценарій ґрунтується на публічних прогнозах Національного банку, крім прогнозу обмінного курсу. Прогноз зміни обмінного курсу, закладений у базовий сценарій, заснований на даних консенсус-прогнозу.

Несприятливий сценарій побудований на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які призводять до реалізації кредитного та ринкового ризиків в істотних обсягах. Відповідно, використані для нього макроекономічні показники не є прогнозом Національного банку.

Популярні новини зараз

Бред Пітт і Шерон Стоун відновили старі стосунки

Людмила Балан у "весільній" сукні заспівала пісню сина: тепер зрозуміло, чому Дан закохався у Тіну Кароль

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Григорій Решетник звів Злату Огнєвіч і відкинутого нею Діму Шевченка: "Як можна було?"

Показати ще

Об'єктами стрес-тестування стануть 25 банків. Це установи, які є найбільшими за середнім значенням двох показників: зважених на ризик активів і депозитів фізичних осіб. На них сукупно припадає 93% активів банківського сектору.

Згідно з зазначеними критеріями, в 2018 році це такі банки: Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, "Райффайзен Банк Аваль", Альфа-банк (Україна), "Укргазбанк", ПУМБ, УкрСиббанк, Ощадбанк, Укрсоцбанк, ОТП Банк, "Південний", Креді Агріколь Банк, Промінвестбанк, ТАСкомбанк, ПроКредит Банк, Кредобанк, ВТБ Банк, Банк "Кредит Дніпро", Мегабанк, "Схід", А-Банк, Ідея Банк, Universal Bank і "Банк інвестицій та заощаджень".

Як повідомляв портал "Знай.uа" у неділю, 19 березня, Національний банк України (НБУ) в порівнянні з попереднім банківським днем послабив курс гривні до 26,35 гривень за долар. Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

2635,3910 гривні за 100 доларів (+8,1256);

3241,7945 гривні за 100 євро (-0,5137);

4,5838 гривні за 10 рублів (-0,0239).