Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я рекомендував парламенту прийняти звернення до Кабінету міністрів про відставку в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

Про це повідомляє "Українська правда".

Рішення схвалити проект постанови №5642, внесений до парламенту ще 16 січня 2017 року, на засіданні у вівторок підтримали 7 членів комітету.

Це сталося після заслуховування звіту Супрун та її заступників.

Голова комітету Ольга Богомолець зазначає, що в проекті постанови в якості причини вказано "гостру суспільну напругу, яка виникла у зв’язку із зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості".

На своїй сторінці у Facebook Богомолець також публікує свій перелік претензій до роботи керівництва МОЗ.

Популярні новини зараз

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Регіна Тодоренко втратила найріднішого чоловіка в день народження: "Спочивай з миром"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

В свою чергу член комітету народний депутат від Радикальної партії Оксана Корчинська, яка голосувала проти цього рішення, вказує, що заслуховування звіту Супрун на комітеті, перетворили на "з'ясування стосунків".

"Розумієте, цю постанову зареєстрували півтора роки тому. 40 хвилин це були поодинокі питання до звіту, а фактично це було якесь слідче катування питаннями, які не стосувалися звіту уряду. З'ясування стосунків… Після звіту уряду пані Уляна пішла і в цей момент була проголосована постанова", – розповіла Корчинська.

На її думку, за недовіру Супрун голосувала "реакційна частина комітету, яка прагне повернутись до старої системи охорони здоров'я".

Варто відзначити, що раніше стало відомо про звільнення скандальної ректорки київського медичного вишу імені Богомольця Катерини Амосови. Міністерство охорони здоров'я звільнило її з посади.

Відповідне розпорядження міститься у наказі МОЗ, який підписав держсекретар міністерства Артем Янчук 30 березня.

Катерина Амосова в понеділок уранці, за даними ЗМІ, підписала відповідні документи щодо того, що вона ознайомлена з наказом.

Згідно з текстом наказу, К.Амосову буде звільнено з посади ректора університету 16 квітня через невиконання умов контракту.

Вона зазначила, що наказ про її звільнення університет отримав у п'ятницю ввечері.

У понеділок, 2 квітня, стало відомо, що новий конкурс на посаду ректора Національного медичного університету ім. Богомольця буде оголошений після проведення всіх процедур звільнення ректора вузу Катерини Амосової та передачі справ.

"Є певна процедура звільнення, яка буде дотримана. Далі мова буде йти про передачу справ і оголошенні нового конкурсу. Зараз тимчасово виконуватиме обов'язки ректора перший проректор Ярослав Цехмістер. Далі університет повинен вибрати ректора, він в цьому питанні є автономним", - сказав Лінчевський .

У МОЗ також уточнили, що оголошення про нові вибори ректора має бути протягом 7 днів із моменту появи вакантної посади. З цього моменту для прийому документів від претендентів на посаду відводиться термін у два місяці.

МОЗ звільнило Катерину Амосову з посади під час своєї прес-конференції.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Супрун розбила популярні міфи та забобони.