Під час акції біля офісу енергетичної компанії ДТЕК народний депутат Сергій Лещенко назвав себе «головним квартирним оптимістом українського парламенту». На думку нардепа, це дає йому достатньо підстав для того, щоб вимагати від власника ДТЕК Ріната Ахметова продати його лондонську квартиру.

Пікет, організований нерідними депутатами Сергієм Лещенко, Вікторією Войцицкой і екс-членом НКРЭКУ Андрія Герусом був присвячений екологічним проблемам роботи Придніпровської ТЕС, що входить в енергетичний холдинг ДТЕК.

На пропозицію представників ДТЕК дати можливість роз'яснити ситуацію головного еколога компанії, депутати відповіли відмовою. І зосередилися на вимогах про встановлення низької ціни на українській вугілля і тарифів для промислових споживачів електроенергії.

Придніпровська ТЕС – теплова електростанція в Самарському районі міста Дніпра. На даний момент електростанція активно модернізує антрацитовые блоки, переводячи їх на українське вугілля марки Р. За станом на березень 2018 року на українське вугілля переведені енергоблоки №7 і №8. До кінця року на марку Р планується переклад блоків №9 і №10 цієї електростанції.

Дефіцит антрациту в українській енергетиці виник в наслідок блокади українських шахт Донбасу. В результаті цього Україна потрапила в повну залежність від поставок дорогого російського антрациту – за даними Державної фіскальної служби в 2017 році валютні витрати на придбання вугілля в РФ склали $1,522 млрд.

Популярні новини зараз

Яке свято 15 грудня: чого не можна робити в цей день

Головне за день суботи 14 грудня: роман між Тіною Кароль та Даном Баланом, траур Зеленського та "магія" АТБ

Чоловік Фріске Шепелєв пожертвував сином заради нового кохання: віддав дитину...

Люди опинилися в пастці аеропорту, понад 300 рейсів скасовано: подробиці

Показати ще

У вересні 2016 року Сергій Лещенко став фігурантом скандалу, пов'язаного з придбанням квартири площею 192 квадратних метра в елітному будинку в центрі Києва. Вартість такої квартири оцінюється в 7,5 млн грн. За версією самого Лещенка, половину грошей він взяв у борг у шеф-редактора «Української правди» Олени Притули, частину склали особисті заощадження, решта – гроші його коханої людини». Обурення соціальних мереж викликав також той факт, що покупка квартири була оплачена Сергієм Лещенком з рахунку в «Сбербанку Росії».