Росія активізувала діяльність на Чорноморському шельфі в анексованому Криму.

Відповідні порушення зафіксував корабель Морської охорони "Григорій Куроп’ятников", повідомила Державна прикордонна служба.

"Метою виходу міжвідомчої групи була перевірка отриманої інформації про активізацію діяльності на деяких ділянках Чорноморського шельфу, переміщення анексованих Росією самопідйомних плавучих бурових установок, поставка додаткового обладнання, що може свідчити про проведення незаконної діяльності із видобутку окупаційною владою Криму природних ресурсів, що належать Україні", - йдеться в повідомленні.

"Григорій Куроп’ятников" зумів обстежити близько двох десятків об’єктів на чотирьох родовищах.

"Вкотре зафіксовано наявність озброєних людей, які при наближенні корабля Морської охорони займали бойові позиції, а подекуди й просто демонстративно, не ховаючись, наводили зброю в бік корабля. При радіоопитуванні екіпажу бурових платформ, персонал визнав їх належність Російській Федерації та стверджував, що вони перебувають у нейтральних водах, не порушуючи законів. Однак проведення робіт з видобутку газу не підтверджують", - повідомили прикордонники.

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов з "Квартал 95" розповів про "втечу" після народження сина: "Сів у автобус і поїхав"

Новий "колумбайн" в Росії: стрілок заблокувався в університеті, є загиблі і поранені

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Показати ще

Натомість наявне обладнання красномовно підтверджує проведення робіт із оновлення, переустановки чи ремонту механізмів та приладів, а значить, вони використовувались для бурових робіт, наголосила ДПСУ.

За результатами обстеження родовищ міжвідомчою групою складено акт про виявлені правопорушення, який передано для подальшого реагування у військову прокуратуру.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", переговори між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" щодо формули ціни на газ не увінчались успіхом.