Державна авіаційна служба України (Державіаслужба) починаючи з 2015 року наклала 5,44 млрд грн штрафів на більш ніж 40 російських авіакомпаній, які порушили повітряний простір України, зокрема, літаючи в анексувати Крим.

Про це повідомили в Державіаслужбі.

"До компаній-порушників застосовано фінансові санкції за правопорушення в сфері цивільної авіації щодо порушення правил і порядку використання повітряного простору України у вигляді штрафів за кожне порушення в розмірі 136 тис. грн", - повідомили в Державіаслужбі.

Також представники відомства повідомили, що штрафи накладені відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України.

"№549/2015 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 вересня 2015 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), якими передбачено перелік юридичних осіб, до яких застосовуються обмежувальні санкції, зокрема, авіакомпанії Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі повідомили, що вже накладено кілька тисяч штрафів і для їх стягнення Державіаслужба звертається до українських судів. Розгляд позовів в українських судах дозволить в подальшому звертатися в міжнародні.

Популярні новини зараз
Стосується всіх клієнтів: "Нафтогаз" попередив про важливе нововведення Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Серед порушників повітряного простору виявилися найбільші російські авіакомпанії - "Аерофолот - російські авіалінії", "Авіакомпанія "Уральські авіалінії", "Саратовські авіалінії", Авіакомпанія "Ютейр", "Авіакомпанія "Росія", "Нордавіа" - регіональні авіалінії", "Глобус", "Ред Вінгс", "Авікомпанія "Вім Авіа", "Авіаційна компанія "Ямал".

А також в списку ряд інших авіакомпаній - "АЙ ФЛАЙ", авіакомпанія "Алроса", "Аеролімузін", "Авіасервіс", "Авіапідприємство "Газпром авіа", "Авіакомпанія "Грозний Авіа", "Джет експрес", "Донавіа", "авіакомпанія "Ікар", "МБК-С", Федеральне державне унітарне авіаційне підприємство МНС Росії, "авіакомпанія Русджет", "Північний вітер", "Авіапідприємство Северсталь", "авіакомпанія "Сіріус-Аеро".

Крім того до злісних порушників законодавства України також потрапили наступні авіакомпанії: федеральне державне бюджетна установа "Спеціальний льотний загін "Росія", "Джет Ейр Груп", "Промислова багатогалузева авіакомпанія "Куля інк. Лтд" , "Авіакомпанія "Якутія", "Авіаційна компанія "Трансаеро", "Державна авіакомпанія "224 льотний загін", "Авіакомпанія "Політ", "Авіаційна компанія "РусЛайн", "Оренбурзькі авіалінії", "Промислове об'єднання "Космос", "Авіакомпанія« Когалимавіа", "Авіапідприємство "Северсталь", "Авіакомпанія "Укстус", "Авіакомпанія "Центр-Південь", "Авіакомпанія "Сибір", "Атран", "АК БАРС АЕРО", "Авіакомпанія "Тулпар".

"Нафтогаз" виграв суд проти "Газпрому" у Стокгольмі.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україна почала арешт майна Газпрому.