У Російській Федерації незабаром створять аналог американського Федерального бюро розслідувань (ФБР).

Відомо, що це буде єдиний орган, створений на базі Слідчого комітету Росії (СКР). Чиновники планують об'єднати слідчі підрозділи МВС і ФСБ.

Про це в понеділок, 19 березня, повідомляють росЗМІ з посиланням на керівника столичного главку СКР Олександра Дрыманова.

«Робота над відповідним законопроектом вже йде. Це логічно, щоб не було ситуації як в байці "Лебідь, рак і щука", коли всі тягнуть в різні боки. Буде єдиноначальність. Ми єдиний в слідстві орган, який підпорядковується безпосередньо президентові Росії», — пояснив він.

Раніше про реформу, що передбачає створення «російського ФБР», повідомили ЗМІ. За опублікованими даними, всі слідчі підрозділи будуть передані СКР. Органи дізнання залишаться в МВС, ФСБ і Федеральної митної служби (ФМС) і продовжать здійснювати свої функції в рамках роботи зазначених відомств.

Законопроект передбачає і зміна ролі Генеральної прокуратури: вона буде вводитися в справу не при затвердженні обвинувального висновку, як зараз, а з моменту арешту підозрюваного. Зміна в органах слідства, ймовірно, позначиться на розстановці сил у блоці правоохоронних органів і вимагатиме посилення нагляду з боку Генпрокуратури.

Як повідомило високопоставлене джерело в органах державної влади, не всі силовики згодні з розставанням зі слідством. Проти виступає і Генпрокуратура: відомство Юрія Чайки вважає за необхідне повернути наслідок собі, як це було до 2011 року.

«Одночасно готуються різні законопроекти, і той, що пишуть на Технічному (де розташована будівля СКР — ред.), — лише один з них. Рішення буде приймати президент. Поки навіть попередні варіанти в органах державної влади Росії офіційно не з'являлися, поетом говорити про створення єдиного слідчого органу як про проведене рішення передчасно», — підкреслив наш джерело і зауважив, що не слід вважати єдиний слідчий орган аналогом ФБР.

Як повідомляв портал "Знай.uа" влада Таїланду заборонили представникам Федерального бюро розслідувань США (ФБР) відвідати столичну в'язницю, де знаходиться модель Настя Рибка і її секс-наставник Алекс Леслі.