Президент Петро Порошенко підкреслив, що українська держава повертається до витоків власної історії, а політика історичної пам'яті знову стає українською і не може мати нічого спільного з країною-агресором.

"В кінці минулого місяця за моїм наказом начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко затвердив Програму заходів щодо відновлення та впровадження національних бойових традицій в Збройних Силах України. Армію остаточно очистять від всіх небезпечних рудиментів радянсько-російської ідеології, які негативно впливають на бойовий дух української армії. Вони кружляють нам голову брехливими пропагандистськими штампами, які тримають нас на ментальної орбіті Росії", - заявив Порошенко під час відкриття фотовиставки "Герої", передає прес-служба глави держави.

"У нашому військовому календарі не повинно бути нічого спільного з країною-агресором", - підкреслив український лідер.

Популярні новини зараз

Нові декорації "Вечірнього Кварталу" змусили Юрія Ткача кричати

Полякова з донькою потролили Фреймут: "Як правильно пити пиво?"

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

Президент особливо відзначив, що за чотири роки в Україні було здійснено ряд ефективних, результативних кроків, які зміцнили нашу національну ідентичність. Він також нагадав, що ще в 2014 році було покладено кінець "давньої і дивною традицією святкувати головне військове свято в унісон з країною-агресором".

"Саме тоді я скасував "День защитника Атечества" і ввів День захисника України, призначивши його на 14 жовтня - козацьке свято Покрови", - зазначив президент.

За його словами, також 21 листопада минулого року вперше відзначали День десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

"Раніше його святкували 2 серпня, не замислюючись, що це лише дата першого стрибка парашутистів в Московському військовому окрузі", - нагадав президент.

Глава держави також зазначив: "В кінці квітня своїм Указом установив новий День українського прикордонника. Рівно сто років тому Слов'янська група Окремою Запорізької дивізії Армії УНР під командуванням полковника Володимира Сікевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон України з військом донським. І тепер День прикордонника - 30 квітня".

"Дуже важливо відкривати і гортати маловідомі сторінки історії, зміцнювати зв'язок поколінь наших українських воїнів", - підкреслив Порошенко.

Раніше "Знай. uа" писав про те, що сьогодні в Україні та світі відзначають День пам'яті і примирення на честь жертв Другої світової війни. У нас ця дата офіційно з'явилася тільки три роки тому.