Курт Волкер, спецпредставник Держдепартаменту США з питань України, повідомив, що відвідає Донбас наступного тижня.

Про це розповів президент України Петро Порошенко а четвер.

За словами Порошенка, спецпосланець США повинен прибути в Україну в найближчий понеділок, 14 травня.

Президент України в четвер у німецькому Аахені провів переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Еммануелем Макроном.

"У понеділок ми чекаємо Курта Волкера, який є координатором з боку державного департаменту США", — повідомив Порошенко журналістам після зустрічі, заяву якого транслювали телеканали.

Волкер у своєму Twitter також розповів про візит.

"На наступному тижні я прямую в східну Україну, щоб більше дізнатися про ситуацію на місцях і дізнатися про гуманітарну кризу на Донбасі", − написав він.

Цей візит спецпредставника США стане вже сьомим.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", американський дипломат Курт Волкер зазначив, що російська влада дуже хочуть бачити в Україні проросійський уряд і відновити все те, що вона сприймає, як "нормальну ситуацію".

Крім того, він додав, що напавши на Україну і анексувавши Крим, росіяни отримали прямо протилежний результат. Вони отримали більш об'єднану, більш націоналістичну і орієнтовану на Захід і антиросійську Україну.

Таже портал повідомляв про те, що введення чергових санкцій за відвідування анексованого Росією Криму анонсував спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер.

Відповідну заяву він зробив під час виступу у варшавському філії The German Marshall Fund у середу, повідомляє Politeka.

"Важливо, що США, ЄС, Україна та інші країни не визнають російську анексію Криму. Я думаю, що прийшов час подумати про те, як ми можемо зробити нашу позицію більш жорстко, включаючи наслідки за поїздки (політиків. - Ред.), торгівлю і бізнес-контакти з цією територією", - підкреслив Волкер.