Російські військові затримали в Азовському морі два судна - під болгарським і турецьким прапорами.
 
Про це повідомив в Facebook журналіст, редактор видання BlackSeaNews і керівник проекту "Майдан закордонних справ" Андрій Клименко.
Він нагадав, що 23 травня в 21:00 втратила чинність попередження РФ про закриття військовими району Азовського моря на південь від Бердянська в зв'язку з навчаннями і стрільбами.

"Раніше саме з цим ми пов'язували затримання та обшуки суден, що прямують в/з українських портів Бердянська і Маріуполя (бо раніше, з 30 квітня, такі затримання мали місце переважно в Керченській протоці). Але ми помилилися", - повідомив журналіст.

За його словами, 23 травня приблизно о 23:30, після припинення дії "попередження", в тому ж районі, в 13 милях на південь від Бердянської коси були затримані MAXAL RAISE - IMO: 9148154 (належить болгарському власнику, йшло з Маріуполя в Бургас), а вранці 24 травня приблизно о 08:00 затримали турецький HACI RUSTU K - IMO: 7615969, наступний з Туреччини в Маріуполь.

При цьому він підкреслив, що ніяких навчань та стрільб у закритому районі Азовського моря РФ де-факто не проводила: "Були помічені 2 (два) алюмінієвих катери типу "Wellboat" (це моторний човен)".
Клименко вважає, що таким чином російські військові перевіряють реакцію України.

"Це називається "взяти на понт". Перевірили реакцію України, переконалися, що вона ніяка. Будуть йти далі", - написав він і додав, що дії РФ на морських шляхах в Бердянськ і Маріуполь спрямовані на залякування судновласників з метою їх відмови від роботи з цими портами.

Популярні новини зараз

Вибори у Верховну Раду України: явка, дані екзитполів та перші результати

Зеленський на дільниці розповів, хто стане прем'єр-міністром України: несподіваний поворот

Зеленський підписав надважливий указ для кожного українця: "Це реально зробити за три роки"

Пересварилася вся Україна: скандальний закон дійшов до Зеленського

Показати ще

"Знай.uа" нагадує, що в Міноборони Росії опублікували відео випробувань малого ракетного корабля "Ураган" на Ладозькому озері.

На кадрах відео видно, як судно проходить в акваторії озера, і що робить "помаранчеві чоловічки" на кораблі. Так само, під час випробувань пройде комплексна перевірка цілого ряду систем життєзабезпечення корабля.