Минулого тижня, Комітет Верховної Ради України з питань прав людини допустив кандидатури народних депутатів Людмили Денисової і Сергія Алексєєва, а також адвоката Андрія Мамалигу до голосування на посаду уповноваженого з прав людини.

Посада омбудсмена є досить важливою і відповідальною, а також дозволяє впливати на судову систему в цілому. У той же час, уповноважений з прав людини повинен мати високі моральні та ділові якості, бездоганну репутацію та користуватися як підтримкою всередині країни, так і за кордоном.

Виявилося, що "скелети в шафі" є у кожного кандидата на посаду, хоч і в різному ступені істотні. Наприклад, Людмилу Денисову у 2000 році правоохоронні органи АР Крим намагалися притягнути до кримінальної відповідальності, однак незабаром кримінальна справа була закрита. До слова, сама Денисова пов'язує кримінальну справу стосовно неї з її незгодою з політикою діючою в АР Крим на той момент влади.

Мамалига має в своїй біографії кримінальну справу 2013 року по факту крадіжки ліфтового обладнання, визнаний сфабрикованим і майновий спір пов'язаний з ТОВ "НВП "Світло", однак за інформацією ГПУ, вони не були пов'язані з адвокатською діяльністю Андрія Мамалиги.

Найбільше неприємних і брудних історій у Сергія Алексєєва: починаючи від сум і об'єктів в декларації - інформація докладно розкрита у відео ТСН, каналу 1 +1. Також підприємство Сергія Алексєєва ТОВ "Юридична компанія" Алексєєв, Боярчуков і партнери "було викрито у відмиванні протягом 2001-2015 років понад 300 млн. грн., отриманих незаконним шляхом і переведені в готівку за допомогою податкових майданчиків" Юридична компанія "Експірієнс Ло", "Ревіндорторг" , "Гвіана", "Мегарид", "Центр ТК" і ін., в зв'язку з чим не сплачено понад 50 млн. грн. ПДВ.

Популярні новини зараз
Головне за 3 липня: Репяхова виграла суд, Зеленський зустрінеться з путіним, ягоди дорожчають, а Юля "Зайка" влаштувала розпусту біля собору Гордон розкрив головну "таємницю" пропагандистки Скабеєвої, ще й роман із Соловйовим приписав: "У них кохання" Коля Сєрга з "Орла та Решки" розповів про розрив стосунків з Регіною Тодоренко: "Таких людей треба позбавляти українського громадянства" Ціни на черешню значно впали: скільки просять за кіло у розпал сезону
Показати ще

Крім того Алексєєв був викритий в тиску в підкупі і корупційних зв'язках з суддями. Ну і нарешті, в березні 2017 року безпосередньо в США була оприлюднена інформація про те, що Конгрес США створює комісію з корупції в Україні, серед фігурантів виявилося прізвище народного депутата, представника Блоку Порошенка Сергія Алексєєва.

А це означає, що гідного кандидата на "незалежну" посаду в списку немає. Хоча, спроби проштовхування зручного для влади і контрольованого його ж гріхами людини тривають. Що власне наводить на думку можливого провалу конкурсу, з подальшим збереженням існуючого омбудсмена, або повної заміни кандидатур.

Якщо ж вибір відбудеться, це може завдати великий іміджевий збиток самій владі, як з боку західних партнерів, так і з боку українського електорату.