Втілити в життя реформи так і не зміг, зате фінансовий стан покращив. У суспільному житті скромний - на роботу їздить на власному авто, але в побуті не відмовляє собі в розкоші - живе в хоромах на Печерську.

Питання екологічної безпеки в Україні в останні роки стало дуже гостро. Тільки за минулий рік можна нарахувати не одну сотню скандалів, пов'язаних із розливом небезпечних відходів, забрудненням ґрунту і повітря, отруєнням річок та озер, стихійних звалищ ртутних ламп.

Але найгостріше стоїть сміттєве питання. Полігони для побутових відходів у країні настільки переповнені, що в будь-який момент можуть спричинити серйозну екологічну катастрофу. Яскравий тому приклад Львів і його гори сміття, які щодня «подорожують» по всій країні.

Всі ці проблеми повинні вирішувати в Мінекології, а Семерак як міністр зобов'язаний контролювати це в першу чергу. Але, крім банального популізму і порожніх розмов про реформування, українці так нічого і не побачили. Замість цього, за заявами ЗМІ, Остап Семерак активно бореться з вітчизняними підприємствами з утилізації небезпечних відходів і лобіює інтереси сумнівних фірм.

Мабуть тому, перший рік роботи міністра Семерака на посаді ЗМІ оцінили скептично і в спробах знайти позитив натрапили лише на корупційні схеми. Але про все по порядку.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Go_A без вокалістки втратили перше місце на "Євробаченні 2021", Росія обігнала

Брежнєва на яхті показала, як відсвяткувала 58-річчя Меладзе: "Дізналися про трагедію"

Сапер Іван похвалився розробкою для ЗСУ: як знешкоджувати міни за допомогою гарпуна

Показати ще

Професійний політик

Усе своє свідоме життя міністр екології Семерак присвятив політиці. Кар'єру почав будувати ще зі студентської лави, коли став одним із засновників студентського братства, а пізніше координатором «Школи молодого політика». Далі в кар'єрі міністра були різні політичні сили: ПРП, «Наша Україна», БЮТ, Народний фронт. Йому двічі вдавалося стати народним депутатом. Але справжній стрибок у кар'єрі Остап Семерак зробив після Революції Гідності. У 2014 році він став міністром Кабінету Міністрів в команді Арсенія Яценюка, а зі зміною прем'єра зайняв пост міністра екології.

Згідно з офіційною біографією, Остап Семерак ні дня не працював у бізнесі, але, тим не менш, на службі державі встиг накопичити непоганий статок. Остап Семерак у декларації за 2015 рік вказав, що його дохід склав трохи більше 1,8 млн грн, а його сім'я заробила майже 395 тис. грн.

Непоганий дохід, якщо врахувати, що частка зарплати в ньому лише 79 тис. грн. Всі інші фінансові блага з'явилися від продажу нерухомості. Що саме вдалося продати більше ніж за 1,7 млн грн, міністр у декларації не вказав.

Здавалося б, скромна, як для політика, декларація, якби не кілька моментів. У міністра у власності є дві квартири в столиці. Одна невелика на 52 кв. м, але друга вражає своєю площею. На елітному Печерську міністр зі своєю дружиною на пару володіють апартаментами площею 354,7 кв. м. Тільки за скромними підрахунками, ця житлоплоща йому могла обійтися в суму близько до мільйона доларів.

Звідки у скромного Семерака міністра такі доходи, залишається питанням. Адже він вважає за краще не коментувати цю тему. Втім, це не єдина нерухомість. Як виявилося, у міністра в тому ж елітному будинку на двох з дружиною є два паркомісця площею 16,9 і 17,4 кв. м. За загальною вартістю вони цілком можуть потягнути на «двушку» в спальному районі столиці.

Що стосується доходів за 2016 рік, то в новій декларації видно, що годувальником сім'ї стала дружина міністра Орися Володимирівна.

Вона заробила 1,24 млн грн, в той час як Остап Семерак задекларував 324 тис. грн в банках і $43,2 тис. готівкою. Зате 2,5 млн грн міністр екології комусь позичив. Цікаво, що при зарплаті в 33,3 тис. грн у місяць, стільки міністр отримав за березень, зазначену суму йому довелося б збирати трохи більше 6 років.

У сім'ї, як і раніше, залишається три автомобілі представницького класу. Остап Семерак їздить на Jaguar S-type 2006 року і Volkswagen Touareg 2011 року, придбаному за 993 тис. грн. Дружина міністра їздить на Toyota Camry 2011 року.

Прибуткова екологія

Незважаючи на всю показову скромність і невибагливість, Остап Семерак міністр все ж став фігурантом цілої низки корупційних скандалів. Перший із них датується другою половиною 2000-х. Коли будучи одним із співзасновників ТОВ «Ерго-Івано-Франківськ», його компанія виступила поручителем за кредитами на загальну суму $680 тис. У підсумку компанію штучно збанкрутували, а кредит не повернули.

За збігом обставин, після цього у майбутнього міністра з'явився Jaguar S-type вартістю $60 тис. І на додаток у 2007 році він зміг пройти в Раду.

Низка нових скандалів очікувала Остапа Семерака вже на посаді міністра екології. Джерело в уряді зазначає, що зараз міністр дуже обережний. Він прямо не вплутується в жодну темну схему. Для цього він сформував у своєму відомстві цілу команду «перевірених» орлів. Хоча деякі речі доводиться робити і самому.

В результаті широко розрекламованої реформи екології Семерака міністра, Україна практично залишилася без підприємств переробників небезпечних відходів, пестицидів, добрив. Нові ліцензійні правила, які пролобіював міністр, для компаній, що працюють з небезпечними відходами, практично вбили цей ринок.

Результат більш ніж жахливий - 9 підприємств уже позбавлені ліцензій, і ще 150 перевірять у цьому році. Не зайвим буде зазначити, що багато із закритих підприємств були унікальними і будувалися за європейської підтримки.

Так, наприклад, міністр екології Семерак забрав ліцензію у житомирського підприємства «Еко Нова», єдиного в країні, яке може утилізувати прострочені і заборонені агрохімікати та пестициди.

На підприємстві це назвали корупцією і пояснили, що Семерак міністр націлився на освоєння 600 млн грн бюджетних коштів, призначених на утилізацію відходів. І вітчизняні компанії заважають йому в реалізації схеми.

Зовсім недавно розгорівся ще один скандал: в ЗМІ піднявся шум, що представники Мінекології спеціально перетворили перевірки промислових компаній на вигідний бізнес.

Люди міністра екології Семерака «кошмарять» підприємства з метою отримати відступні. Більш того, навіть опублікований «прайс» за послуги. Згідно з ним вартість «позитивної» перевірки становить $5 тис., перевірка у конкурентів - $3 тис., а отримання ліцензії на утилізацію сягає $25 тис.

Автори розслідування стверджують, що Остап Семерак не може не знати про те, що відбувається в його відомстві, більш того, цей «бізнес» налагоджений з його згоди. Більш докладно про схеми і корупцію в Мінекології читайте в наступних матеріалах.