Міністр Розенко невпинно розповідає то про некомпетентність співробітників Міжнародного валютного фонду, то про недобросовісність громадян України, які ні як не хочуть платити податки і всіляко підтасовують фінансові результати в своїх деклараціях.

Щоправда, якщо поцікавитися доходами самого Розенко і зазирнути до його декларації, до чиновника виникне не менш, а, можливо, навіть і більше питань, ніж до його пересічних співвітчизників.

І хоча відомості про доходи Павла Розенка за ранні періоди його кар'єрного шляху, коли він був помічником народного депутата або працював у приватній компанії, знайти не так вже й просто, після підвищення до посади народного депутата, Розенку зрештою таки довелося підняти завісу таємничості над своїм майновим станом.

Міністр на соцзабезпеченні

За 2011 рік, що передував його обранню на посаду депутата Верховної Ради України, Павло Розенко, який працював в дослідному Центрі Разумкова, мав досить скромний фінансовий результат - 57 836 гривень. З них 48 000 гривен зарплати (6000 доларів за тодішнім курсом) і 9 836 гривень допомоги (1200 доларів) від держави в зв'язку з непрацевлаштованістю майбутнього народного обранця.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко привчила до особливої розкоші свою доньку від Арсена Мірзояна: викликає заздрість

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

Фіналістка шоу "Холостяк" показала Максиму Чмерковському, що він втратив: "Здалося Анджеліна Джолі"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Показати ще

Члени його сім'ї - дружина, син і дочка, в той рік заробили не на багато більше глави сімейства - в сукупності 66 615 гривен, з яких 4200 - це «матеріальна допомога».

Незважаючи на такий відносно скромний дохід, у сім'ї Павла Розенка вже тоді був недешевий позашляховик Mercedes-Benz ML430 2000 року випуску, який і зараз (б/в) коштує близько 10 000 доларів США.

Єдине, чого не було тоді у подружжя Розенко, це нерухомість. Ні будинку, ні квартир, ні навіть діляночки якоїсь.

Жив на одну зарплату

На наступний рік матеріальне становище Павла Розенка особливо не покращилося. Якщо вірити його декларації в 2012 він прожив на одну зарплату - 74 204 гривень (трохи менше 10 000 доларів). Члени сім'ї всього лише трохи перевершили главу, заробивши 87 374 гривень на всіх, отримавши вже 5000 гривень матдопомоги. При цьому, їм як і раніше доводилося ділити на всіх «Мерс» і десь жити (не вказуючи місце в декларації).

Зростання ставки

Удача посміхнулася Розенко лише в 2013 році. За цей оберт календаря міністр Розенко отримав вже 212 878 гривень зарплати. У цьому ж році, до речі, матеріальну допомогу серед всіх Розенків, хто її потребував, отримав саме майбутній міністр - 35 338 гривень (тоді ще майже 5000 доларів). Цього разу з однієї зарплати складався вже сукупний дохід дружини Павла - Оксани Іванівни Розенко. Сума - 159 412 гривень. Рухомого майна в цьому році не поменшало, а нерухомого так і не додалося.

Найуспішніший рік

Однак, найуспішнішим у фінансовому плані в кар'єрі Павла Розенка став 2014 рік. У той час, поки Україна втрачала значні частини своєї території, в рік, коли на сході нашої країни почалася антитерористична операція, яка забрала життя тисяч наших співвітчизників, міністр соціальної політики Павло Розенко заробив 408 280 гривень. 191 575 гривень - у вигляді зарплати. Решта 216 705 гривень - на продажу Мерседеса. Решта членів родини заробили значно менше, ніж в минулому році - 86 517 гривень зарплати і 56 750 гривень на продажу якогось не зазначеного раніше нерухомого або рухомого майна.

При цьому, нерухомості у власності подружжя Розенко так і не з'явилося. Зате, на отримані за весь рік кошти, міністр Розенко купує автомобіль Toyota Highlander вартістю 389 100 гривень (відповідно до декларації).

Фінансове диво від Розенко

Найцікавіші зміни в декларації міністра Розенко почали відбуватися після впровадження е-декларування. Йому довелося повною мірою показати свої доходи і, що найголовніше, активи, в тому числі за наступний 2016 рік.

З цього документа українці дізналися, що скромний міністр за весь рік заробив всього 74 474 гривень. Навіть менше, ніж його дружина Оксана Іванівна Розенко, що отримала 84 567 гривень зарплати.

Автомобіль у подружжя Розенко залишався все той же - Toyota Highlander. Зате нарешті в декларації з'явилася нерухомість - квартира в Києві загальною площею 81,40 квадратних метра. Щоправда, у 100% власності Павла вона виявилася лише після вересня 2016 року - мама подарувала.

Щоб не виникало зайвих питань, звідки у мами Розенко взялася достатня кількість грошей на такий щедрий жест, в декларації нерухомість значилася, як подарунок вартістю 450 000 гривен. Виявляється, за такі гроші можна купити 80-метрову квартиру в столиці України (іронія).

Але, це ще не найцікавіше. Найбільше в декларації цього року вражає кількість готівкової валюти, що зберігається на руках у подружжя Розенко. В цілому вони задекларували: 670 000 гривень, 20 000 доларів США та 10 000 євро (грубо кажучи - близько 1,5 мільйона гривень).

Саме на цьому моменті і виникає питання: звідки, у людини, яка ще кілька років тому отримувала допомогу з безробіття, з'явилася така кількість готівки? Особливо актуальне це питання, якщо врахувати, що з 2011 року цей громадянин жив «на одну зарплату» (що відображено в декларації), часом роблячи покупки в її річному еквіваленті. До речі, зараз навіть за набагато менші фінансові метаморфози тисячі українців залишаються без субсидій.

Хоча, питання, напевно, швидше, риторичне. Оскільки, в наступному - 2016 році, розмір тільки зарплати, виплаченої Павлу Розенко Кабміном і Мінсоцполітики, нараховувалося більш ніж 430 000 гривен.

До риторичних, напевно, можна віднести і питання про не так давно «знайдений» заміський будинок віце-прем'єра, який оцінили в 5 000 000 гривень. Хоча, сам Розенко стверджує, що маєток належить його матері і коштує всього 1 000 000 гривень.

Далі буде...