Північний потік-2: нове дітище Росії загрожує безпеці всього континенту

поділитись
Український президент стурбований будівництвом "Північного потоку-2"

Президент Петро Порошенко вважає, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" в Європу в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту. Про це глава держави сказав в інтерв'ю українським журналістам.

"Україна є повноцінним членом Енергетичного співтовариства. Ми намагаємося робити все можливе, в тому числі і брати участь у судових процесах, де ми разом з Польщею беремо участь, для демонстрації юридичних аргументів неможливості будівництва "Північного потоку-2", - зазначив Порошенко, відповідаючи на питання щодо будівництва "Північного потоку-2" і позиції ЄС, зокрема Німеччини.

Він зазначив, що після Стокгольмського арбітражу спілкувався з керівництвом Фінляндії та Швеції. Представники цих країн були нещодавно з візитами у Києві. Тема "Північного потоку-2" серед інших була під час телефонних переговорів Порошенка з віце-президентом США Майком Пенсія.

"Я збираюся відвідати Німеччину протягом двох-трьох тижнів. Ця тема, безумовно, буде в порядку денному наших переговорів", - сказав президент.

Солідарні з Україною щодо "Північного потоку-2" балтійські країни – Естонія, Латвія, Литва. Також не дає дозвіл на будівництво російської газової труби Данія. Не підтримують ідею "Північного потоку-2" і в Фінляндії, Швеції, Італії та інших країнах.

"На сьогоднішній день мова йде про енергетичну безпеку світу і цілого континенту, найбільшого ринку в світі. Якщо хтось вважає безпекою, щоб така Росія мала більше 50% постачання газу і в будь-який час могла його перекрити, я думаю, що розуміння крок за кроком, день за днем до європейців приходить. Вони (Європа) перестають сприймати агресію РФ проти України як явище дуже далеке. Я дуже оптимістичний щодо захисту інтересів України і щодо ефективної і скоординованої позиції щодо будівництва "Північного потоку-2", - підкреслив Порошенко.

Президент також зазначив, що російський "Газпром" обов'язково виплатить "Нафтогазу" 2,6 млрд доларів – остаточну суму боргу за підсумками двох рішень Стокгольмського арбітражу. Не захоче добровільно виплачувати – будуть арештовані і конфісковані зарубіжні активи російської компанії. Одночасно РФ повинна виконувати свої зобов'язання щодо транзиту газу по території України в Європу.

Дивіться коментар президента з приводу Північного потоку-2

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що газова витівка Путіна розлютила Європу.

Автор матеріалу: 
Галина Струс
Теги: 
Північний потік-2, Порошенко
Міністр Омелян пояснив, чому його дружина народжувала в США
0
0
21:32 22.04.2018
По всьому Єревану затримують демонстрантів, які протестують проти затвердження Сержа Саргсяна на посаді прем'єр-міністра
0
0
18:12 22.04.2018
Слідство у справі народної депутатки Надії Савченко продовжили на шість місяців
0
0
17:51 22.04.2018
Російська армія значно переважає українську за чисельністю
0
0
17:36 22.04.2018
Наразі остаточного рішення ще не прийнято
0
0
17:21 22.04.2018