Незважаючи на багаторазові заяви Савченко про те, що вона не знайома з Медведчуком, і Рубана про ненависть до керівника «Українського вибору», генеральний прокурор наполегливо намагається прив'язати опозиційного політика до справи Савченко. Чому Юрій Луценко вперто гне свою лінію, в ефірі NewsOne розповів політолог Кирило Молчанов.

Спроби підвищити ставки в справі Савченко Луценко зробив ще під час свого виступу у Верховній Раді, заявивши, що хоче знайти більш велику рибу, яка стоїть за нею, звернув увагу Молчанов.

«Під кінець свого виступу у Верховній Раді Луценко вже говорив, що, ось, Савченко – це вже, грубо кажучи, не головне, головне – знайти «ляльковода». Як бачимо, з Рубана перейшли на Савченко, а з Савченко він вже почав натякати, що, можливо, вже треба копати далі, що за нею може стояти Медведчук. Значить, тут головне завдання – вийти на нього як на людину, яка керувала всім цим хаосом, який хотіла створити Савченко. Хоча вже неодноразово й сама Савченко говорила, що вона з ним (Медведчуком — Ред.) не бачилася, і Рубан, говорив, що він ненавидить Медведчука, який в принципі «тільки виконував функцію дістати її з російської в'язниці»... А Луценко чомусь постійно гніт цю лінію, що б ще підвищити ставки у цій справі», — сказав політолог.

На думку експерта, помилковість такої стратегії полягає в тому, що Медведчука спецпредставником в Тристоронню контактну групу призначив безпосередній керівник генпрокурора — президент Порошенко, і указ про призначення Медведчука висить на сайті Адміністрації президента.

«І чому вони такі темні історії намагаються всунути, мені, наприклад, не зовсім зрозуміло. Це ж не Медведчук робив з Савченко народного депутата, не Медведчук робив з неї героя, не він привласнював ці звання, він займався лише питаннями по обміну», — зазначив Молчанов.

Популярні новини зараз

Кума Дзідзьо Цибульська зустріла весну в обіймах красеня, і це не чоловік: "Час зав'язувати"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Українці розчавили технології Росії супер-всюдиходом: "Це не Sherp, це дещо крутіше"

Борщем не балують, одна червона ікра, сьомга та яловичина: чим годують нардепів у Раді

Показати ще

Він вважає, що якщо справа Савченко почне розвалюватися в суді, то постійні згадки про Медведчука допоможуть генпрокурора швидко переключати увагу суспільства на інші теми.

Крім того, Молчанов звернув увагу і на те, що Савченко ніколи не говорила про федералізацію — однієї з ключових ідей «Українського вибору» Медведчука.

«Мені здається, що сама можливість у ході слідства постійно виходити на нових і нових фігурантів як раз-таки, призведе до того, що справу буде розвалюватися. Ось, в принципі, і все», — вважає експерт.

На його думку, ймовірність обвинувального вироку по справі Савченка має слабкі юридичні перспективи.

«Та й багато західні партнери України будуть, м'яко кажучи, здивовані — Савченко два роки намагалися звільнити з російської в'язниці, а її посадили в результаті в українській. Це може викликати здивування — а чи все добре в Україні і чи все добре в української влади з головою», — резюмував політолог.