Польські інвестиційні фонди під управлінням TFI PZU SA істотно скоротили частку в українському агрохолдингу «Кернел», повідомляє Варшавська біржа, передає "Багнет".

За один раз вони продали відразу 342,7 тисяч акцій компанії, скоротивши свою присутність в ньому до 4,6%. Раніше від акцій «Кернел» позбувся і один з його ТОП-менеджерів.

Про те, що компанія тріщить по швах давно пишуть вітчизняні ЗМІ. Кризу визнають і в самому «Кернел». Звіт за третій квартал 2018 фінансового року свідчить про серйозне скорочення продуктивності колись найбільшого переробника олійних культур. Там зазначено, що продажі зерна скоротилися на 21,8% до 1 млрд тонн, а соняшникової олії в пляшках - на 24% до 26 млн л. При цьому неефективне з точки зору логістики управління земельними активами змусило «Кернел» скоротити свій земельний банк.

Крім фінансових показників, репутацію «Кернел» підкосили перманентні корупційні скандали і звинувачення фіскалів в махінаціях з ПДВ. Багато в чому це збіглося з часом приходу в компанію «сірого кардинала», «короля ПДВ», народного депутата від "Партії Відродження" Віталія Хомутинника в 2015 році.

З того часу «Кернел» став лідером серед агрокомпаній з відшкодування експортного ПДВ, отримуючи щорічно з бюджету країни близько 10 млрд грн. Але в той же час, один за одним почали з'являтися кримінальні провадження проти «Кернел» за фактом махінацій з ПДВ, де фіскали запевняють, що компанія не платить податки в бюджет, а «дує» їх за злочинними схемами.

Популярні новини зараз

"Ідеальний чоловік" Льоша Тригубенко не став новим "Холостяком": головна причина з перших вуст

Спітнілий Добкін потролив Зеленського в День народження: "50 в паспорті, 43 в душі"

Герой АТО розповів, як "прозрів" у окопах і закохався в українську: "Війна все змінила"

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Показати ще

Вже майже півроку проти «Кернел» страйкують і фермери. Вони запевняють, що бенефіціар компанії Хомутинник в кінці минулого року ініціював зміни до Податкового кодексу України, позбавивши простих фермерів права на відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Зроблено це для того, щоб збільшити прибуток "Кернел», заявляють у Всеукраїнській аграрній раді і закликають ЄБРР більше не фінансувати компанію через продукування політичної корупції в країні.

Але не тільки використаний не за призначенням мандат Хомутинника бентежить інвесторів. Нещодавно стало відомо про те, що «король ПДВ» тісно пов'язаний з одіозним бізнесменом Ігорем Коломойським, що іммігрував у швейцарську Женеву. Розбірки уряду України з «Приватбанком» і особисте протистояння Коломойського з Президентом Порошенком підсилюють страхи міжнародних партнерів, в тому числі і вищевказаних польських страхових фондів PZU, які розпоряджаються грошима 25 мільйонів платників податків Польщі.