27 серпня стало відомо, що представництво України при статутних органах Співдружності Незалежних Держав закрилося. Про це заявив виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв.

"Ми з жалем констатуємо, що в серпні було закрито представництво України при статутних органах Співдружності", – повідомив Лебедєв.

У той же час, за його словами, у СНД залишається контакт з Україною.

"Ми здійснюємо його в Мінську через посольство України в Республіці Білорусь. Там виділений спеціальний співробітник", – розповів чиновник.

Крім того, Лебедєв сподівається, що Україна збереже свою присутність у Співдружності. Також він нагадав, що Україну запросять для участі в засіданні ради глав урядів СНД, яке пройде в Астані 2 листопада.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

Показати ще

"Україна не вийшла зі складу Співдружності, вона де-юре залишається державою-учасником, тому ми всі документи їй направляємо та запрошення", – уточнив секретар СНД.

Як відомо, 12 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко запропонував офіційно припинити участь країни в статутних органах СНД. 2 травня Рада національної безпеки і оборони України підтримала цю ініціативу. Указ про відкликання представників України з органів СНД український президент підписав 19 травня.

СНД було створено 8 грудня 1991 року. Відповідну угоду підписали представники Росії, України і Білорусі. У документі констатувалося, що СРСР припиняє своє існування як "суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності".

Варто відзначити, що Україна не підписала Статут СНД від 22 січня 1993 року. У СНД входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан і Туркменістан в якості асоційованого члена.

Нагадаємо, що 80 дипломатів у рамках конференції іноземних послів України вилетіли на Донбас, щоб обговорити досвід та проблемні аспекти в дипломатичній роботі.

Як повідомляв портал Знай.uа, відомий дипломат назвав справжні причини загибелі СРСР.

Також портал Знай.uа писав, що американських дипломатів у Китаї атакували "беззвучним" вереском.