Ухвалення скандального законопроекту №5119-1 від 14 вересня 2016 року про нібито захист тварин від жорстокого поводження відбувалося без будь-якого обговорення з представниками цирковий сфери, а сам документ спрямований на масштабну приватизацію українських цирків і придушення приватних циркових організацій.

Про це йдеться у відкритому колективному зверненні на адресу президента України Петра Порошенка від імені голови Всеукраїнської громадської організації "Цирковий союз Кобзова" Миколи Кобзова.

Як зазначає підприємець і знаменитий цирковий діяч, наслідки вступу в силу цього законопроекту є непередбачуваними для всього циркового ринку і обмежать циркову діяльність приватних компаній.

"Велика кількість програм, в т.ч. із залученням тварин, планується на місяці вперед. Отже, вступ в силу такого закону з дня, наступного за днем ​​його опублікування, тепер не дозволить цирковим організаціям внести зміни в графік своєї діяльності або уникнути збитків в цілому", - йдеться в тексті звернення.

"Переконливо просимо застосувати право вето до проекту закону № 5119-1", - закликали циркові.

Популярні новини зараз
Однієї ціни для всіх немає: українців шокували новими квитанціями за воду Велика родина приготувала кашу на пиві і тепер поховають 9 дітей: що сталося В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Крім цього, працівники приватних цирків країни і ряд громадських організацій відзначають, що Громадської організації UA Animals (яка лобіює прийняття законопроекту №5119-1) не існує, а її "керівник" насправді керує PR-компанією, яка вже рік цілеспрямовано під виглядом нібито захисту тварин "поливає брудом український цирк".

Циркові переконані, що кінцева мета цього "громадського активіста" дуже проста - зробити димову завісу для вдалого і швидкого дерибану майна українських цирків.

"Влада найняла чорних піарників для того, щоб дискредитувати, а потім за безцінь продати цілу галузь, а це десять державних цирків, розташованих по всій країні. Вони цілий рік розповідали про жахи, жах в приватних цирках для того, щоб нишком вкрасти усі держцирки разом з кіностудією Довженка", - стурбовані представники галузі.

За словами Миколи Кобзова, псевдоактівісти "відволікають під вигаданими гаслами увагу суспільства від справжньої проблеми - корупціонерів, які хочуть приватизувати усі цирки в Україні".

У зв'язку з цим представники громадськості, громадські організація і працівники цирковий сфери планують 24 липня провести масштабну акцію протесту під Адміністрацією президента з вимогою ветувати прийнятий законопроект, а також провести публічне обговорення подібних законодавчих ініціатив, які сильно б'ють по приватному бізнесу, приховують плани щодо масштабного дерибану держактивів, можуть призвести до втрати тисяч робочих місць і недоотримання коштів у вигляді податків, які перераховують в скарбницю приватні циркові підприємства.

Акція протесту запланована на 11:00 24 липня біля стін АП на Банковій.