Порошенко вніс у ВР проект закону № 8297 про внесення змін в закон України «Про громадянство України» щодо вдосконалення окремих положень.
Документ розробили з метою вдосконалення норм, що встановлюють підстави набуття громадянства України, насамперед за територіальним походженням.

Також встановлюються додаткові підстави, за яких особи не приймаються до громадянства України, повноваження державних органів, які беруть участь у вирішенні питань громадянства України, в частині перевірки підстав його придбання, погодження та прийняття рішення про оформлення.
Крім того удосконалено механізм припинення громадянства у разі добровільного набуття громадянином України громадянства іншої держави і запобігання випадків подвійного громадянства осіб, які набувають громадянство України.

У пояснювальній записці до документа сказано, що закон потрібно прийняти, так як в «останнім часом інститут громадянства використовується певними суб'єктами для вирішення власних цілей, не сумісних з інтересами національної безпеки України».
«Запровадження для громадян України безвізового режиму в'їзду в Європейський Союз активізувало діяльність в Україні організаторів та учасників каналів нелегальної міграції, які розглядають нашу країну як транзитну територію на шляху до країн ЄС», — сказано в тексті пояснювальної записки.

Популярні новини зараз

Обранець "Холостячки" Еллерт оригінально привітав Мішину зі святом: "У всіх моїх Ксю…"

Катерина Кухар з "Танців з зірками" застигла в обіймах бородатого маестро: "Заглядаєш в душу..."

Кароль в Казахстані проговорилася про почуття до Балана: "Наші серцеві струни"

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Показати ще

Відзначається, що в умовах гібридної війни РФ проти нашої країни російські спецслужби використовують незаконне оформлення громадянства України з метою створення легальних можливостей для дестабілізації ситуації, загострення криміногенної ситуації в Україні, проведення розвідувально-підривної та терористично-диверсійної діяльності на території нашої держави.

Також пропонується врегулювати питання подвійного громадянства в Україні.
«Існує нагальна потреба у законодавчому вдосконаленні механізму припинення громадянства України у разі добровільного набуття громадянином України громадянства іншої держави, а також запобігання випадків подвійного громадянства осіб, які набувають громадянство України», — сказано у проекті закону.

Нагадуємо, що раніше Петро Порошенко заявив,що має намір "пересунути кордон до Львова.