Російський журналіст Анатолій Стріляний розповів про роль України у закритті імперської сторінки в історії Росії.

Про це він розповів у колонці для "Радіо Свобода".

"Лише тепер Україна перестала бути для Росії своєю, інакше не включився б московський інстинкт придушення бунту. Так напад на Україну закрив, нарешті, імперську сторінку російської історії. Інстинкти сильніші за розуму, але не завжди ведуть до успіху. Бувають інстинкти самознищення. Втім, Україна все одно пішла б. А вона пішла - це і є кінець імперії, чи не так?", - пише автор.

Він зазначив, що до Майдану у 2014 році Росія тримала Україну у своїй владі достатньо сильно, щоб відчувати себе звично. Зв'язок верхівок двох країн, продовжує Стріляний, були тіснішими, ніж будь-коли.

"В його основі не тільки одвічні стосунки владарювання-підпорядкування, але й гроші. Під кінець Україну взяв кримінальний світ Донбасу. Його програма: "Усьо буде Донбас!" втілювалася разюче успішно. Про кращий перебіг подій путінізм не міг мріяти. Мільйон киян, підпертий мільйонами в інших місцях, покінчив з цією ідилією", - додав журналіст.

Анатолій Стріляний розповідає про вибори у Росії та реалії життя у цій країні

Як повідомляв портал "Знай.ua", Україну сьогодні може врятувати лише зовнішнє управління США. До такого висновку прийшов відомий журналіст Дмитро Гордон. Він вважає, що Україні потрібне саме американське управління, а не є європейське, адже там вистачає і своїх проблем.