Притягненням до кримінальної відповідальності журналістів «Радіо Свобода» займеться не тільки Нацполіція, але і ГПУ. Про це повідомили в прес-службі Громадського руху «Український вибір — Право народу».

Печерський районний суд Києва 21 грудня задовольнив позов Віктора Медведчука щодо бездіяльності Генеральної прокуратури України ‒ невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, зазначили в прес-службі.

«Після зроблених журналістами «Радіо Свобода» 5 і 7 листопада 2017 року провокаційних дій, що мають всі кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого статтею 182 Кримінального кодексу України («Порушення недоторканності приватного життя»), 9 листопада Віктор Медведчук направив в Генеральну прокуратуру України заяву про кримінальне правопорушення ‒ незаконне збирання, використання та поширення конфіденційної інформації щодо нього та членів його родини», — йдеться в заяві «Українського вибору».

Збір і поширення подібної інформації, нагадали в прес-службі, суперечать праву громадянина на недоторканність приватного життя, закріпленому частиною першою статті 32 Конституції України.

«Частина друга цієї статті забороняє збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди. З цього приводу Конституційний Суд України у своєму рішенні від 20 січня 2012 року по справі № 1-9/2012 зазначив, що конфіденційною інформацією про особу є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов'язані з особою та членами її сім'ї. У цьому ж рішенні Конституційний Суд виходить з допустимості збирання та поширення інформації стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, здійснення посадових або службових повноважень. Віктор Медведчук такою особою не є», — пояснили в «Українському виборі».

Популярні новини зараз

Головне за ніч: "вагітність" Ольги Сумської, навала павуків, нова пристрасть Тіни Кароль і небезпечний бензин на АЗС

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Надя Дорофєєва показала, як розслабляється у ванній: "Де купити таку фігуру"

Тіна Кароль показала красеня, з яким підкорює Ісландію: "Нас розсекретили"

Показати ще

У прес-службі також нагадали, що раніше суд зобов'язав Нацполицию внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

«Представники «Радіо Свобода», прагнуть піти від заслуженого покарання і готові заради цього чинити тиск на слідство, вже зверталися із запитами до Національної поліції, використовуючи нерозторопність державних інститутів для здійснення інформаційних провокацій. Відповідально заявляємо: інформація про результати судового розгляду і винесених рішеннях спрямована в Нацполіцію та до Генпрокуратури України», — підсумували в «Українському виборі».