У понеділок, 19 березня, стало відомо, що Верховна рада України у четвер, 22 березня, розгляне подання Генеральної прокуратури України на затримання та арешт народного депутата Надії Савченко.

Про це після засідання фракції "Блок Петра Порошенко" (БПП) заявила представник президента у ВР Ірина Луценко, інформують у прес-службі БПП.

У той же час Луценко нагадала, що генпрокурор просить депутатів дозволити залучення Савченко до кримінальної відповідальності, її затримання, а також арешт.

"У середу буде розглядатися питання на Комітеті. Генпрокурор буде в четвер. Фракція БПП буде голосувати за всі три позиції - зняття недоторканності, арешт і затримання. Відео, яке ви побачите на засіданні, шокують все суспільство", - заявила Луценко.

Крім того, вона також зазначила, що фракція БПП буде підтримувати законопроект про дозвіл на огляд речей депутатів при вході в парламент.

"Ми його (законопроект - ред.) вже зареєстрували і будемо підтримувати", - сказала Луценко.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що, як виявилося, зняття депутатської недоторканності сильно не обтяжить політиків.

Про це в ефірі Politeka Online на каналі Youtube розповів народний депутат, член групи "Воля народу" України Сергій Шахов. Так, політик зазначає, що недоторканність потрібно було зняти ще в 2004 році, коли її зняли з місцевих депутатів.

Дивіться інтерв'ю з депутатом Сергієм Шаховим

"Зняття недоторканності з народних депутатів не несе якогось тягаря. Все одно залишається імунітет і від генпрокурора, і від президента, і від уряду і т. д. Зняття недоторканності просто дає можливість правоохоронним органам або в брудній білизні пошукати, або розслідувати справу, де фігурує народний депутат. Це в нашій державі буде корисно і правильно. Але це має бути колективне рішення", – пояснює народний депутат.

Шахов також додав, що є всі підстави для зняття недоторканності з нардепів Надії Савченко та Євгена Бакуніна.