Закон про реінтеграцію Донбасу презентують у Верховній Раді до початку жовтня.

Про це повідомила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, передає "Укрінформ".

Вона повідомила, що проект готовий на 99%. Єдиний спірний момент - включення до законпроекту пунктів про поліцейську місію ОБСЄ або миротворчу місію ЄС.

"Єдиний момент, який зараз обговорюється, включення в цей законопроект миротворців чи місії миротворців, про що Президент України говоритиме у своєму виступі на Генасамблеї ООН, куди він поїде у другій половині вересня" - сказала Луценко.

За її словами, у законопроекті Росія визнана країною-агресором, вводиться поняття самооборони.

"Це дасть нам можливість вийти із поняття антитерористична операція, тому що там мають право бути задіяні лише сили СБУ, і  перейти в легітимність застосування Збройних сил України, сил спецпризначення і Національної гвардії України", - пояснила Луценко.

Також у законопроекті визначено статус окупованих територій.

"Йдеться про поняття тимчасової окупації Луганської та Донецької областей Російською Федерацією через узурпацію влади самопроголошеними республіками "ДНР" та "ЛНР". Чітко сказано, що всі рішення, які приймаються самопроголошеними органами влади на тимчасово окупованих територіях, є нелегітимними".

Луценко наголосила, що законопроект відповідає Мінським домовленостям.

Нагадаємо, як повідомляв  "Знай.ua", російський МЗС висловив серйозне занепокоєння через українсько-хорватські контакти в контексті реінтеграції Донбасу.