Тривалий розгляд закону про реінтеграції Донбасу, який сам по собі нічого не вирішує в процесі мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і повернення окупованих територій, була покликана відвести увагу від президентського законопроекту про створення Антикорупційного суду, який не відповідає вимогам міжнародних партнерів України. Про це в ефірі телеканалу ATR заявив народний депутат Сергій Тарута.

«Прийняття закону про реінтеграції Донбасу нічого не вирішує. Ми назвали Росію агресором, але ще на початку 2015 року парламент прийняв постанову з таким твердженням. Що це змінило? Нічого. Росія живе у своїй зовнішньополітичній стратегії і не змінює своєї позиції після змін правових формулювань України», – зазначив Сергій Тарута.

Крім того, за словами народного депутата, закон про реінтеграції Донбасу не передбачає ніяких шляхів вирішення проблеми повернення окупованих територій: це внутрішній український документ, а відновити територіальну цілісність країни можна лише в рамках міжнародного права.

«Я думаю, що цей закон довго розглядався лише для одного – відвести увагу міжнародних партнерів і простих українців від закону про створення Антикорупційного суду, щоб не розглядати і не приймати його. Закон про реінтеграції Донбасу брали 3 дні, тоді як за законом приватизації було більше поправок, а прийняли його за 2 години», – додав народний депутат.

Він зазначив, що задовго до прийняття закону про реінтеграції Донбасу називав його непродуманим.

Популярні новини зараз
Пішов із життя близький чоловік ведучої "1+1" Алли Мазур: інсульт не залишив жодного шансу Тепла в батареях більше не буде: влада декількох областей та міст попередили українців Цінували за практичність навіть за океаном: як виглядав експортний варіант легендарної "Таврії" 41-річний "донор" став батьком 550 дітей – навіть в Україні: тепер вчені бояться наслідків
Показати ще

«До чого привів закон, ми бачимо вже зараз – на Донбасі знову обстріли, знову активні бойові дії. І знову гинуть наші хлопці. Це ціна непродуманих, популістських законів, які приймає парламент під тиском Адміністрації Президента. Якщо б діти наших народних депутатів зараз були в армії, то вони цей закон ніколи не прийняли б», – підкреслив Сергій Тарута.

Парламентарій висловив упевненість, що повернути Донбас можна тільки мирними, дипломатичними шляхами.

«Я впевнений, що єдиний шлях відновити територіальну цілісність України – мирна дипломатія. Ми не зможемо перемогти військовим шляхом. За такий спосіб виступає тільки «партія війни» з представників правлячої парламентської коаліції. В той же час вся соціологія показує, що українці не хочуть використання силових методів повернення Донбасу. І влада вже пора почати прислухатися до думки суспільства», – резюмував Сергій Тарута.

Нагадаємо, що проти президентського законопроекту про створення Антикорупційного суду виступили головні міжнародні донори України – МВФ і Світовий банк, оскільки документ не враховує рекомендації Венеціанської комісії.

Як повідомляв портал "Знай.uа", окупаційні війська обстріляли з важкого озброєння місто Докучаєвськ.