На зустрічі з литовськими журналістами глава Міноборони України Степан Полторак заявив, що Росія біля українського кордону збільшила свою військову присутність.

Відомо, що Полторак розповів про ситуацію, яка склалася на території Донецької та Луганської областей.

"Ситуація на лінії зіткнення складна, проте контрольована нами. Росія на території Донецької та Луганської областей проводить бойове випробування новітніх зразків озброєння, військової техніки та здійснює злагодженість своїх військових підрозділів. Це для неї випробувальний полігон", - зазначив він.

За словами міністра, останнім часом Російська Федерація збільшила свою присутність поблизу кордонів з Україною, і далі нарощує військову угруповання в Криму.

"Ми розцінюємо, що головна мета цих дій - це можливість швидко і без тривалої підготовки здійснити агресію проти України", - підкреслив міністр.

Полторак також розповів, що українська сторона наполягає на розміщення місії ООН на всій окупованій території України згідно з нормами міжнародного права.

Нагадаємо, раніше на Донбасі Росія розмістила понад 700 танків, що створюють суттєву загрозу для українських військових. Однак Україна готова адекватно відповісти своїм новим озброєнням. Про це розповів міністр оборони Степан Полторак на прес-конференції.

За його словами, український оборонпром зробив наголос на виготовлення протитанкових ракетних комплексів, зокрема ПТРК "Стугна", "Корсар". Він зазначив, що це адекватна відповідь на російську загрозу.

Як повідомляв портал "Знай.uа" у 2014 році, коли Росія окупувала Крим, Степан Полторак не давав наказу про виведення українських військ з території півострова. Про це міністр оборони заявив в кулуарах Верховної Ради. Це звинувачення надійшло від Віктора Сердюка - юриста Віктора Януковича. Він опублікував копії протоколу допиту Ігоря Тенюха, який в 2014 році обіймав посаду в. о. міністра оборони. Тенюх заявив, що за виведенням українських військ з Криму стоять Сергій Пашинський і Степан Полторак.