Навколо затримання та примусового видворення лідера "Руху нових сил" з України (саме так своє перебування у Польщі пояснив Міхеїл Саакашвілі) обговорення ведеться вже на міжнародному рівні.

Проте, експерти та чиновники не взяли до уваги одну дуже важливу деталь – а саме літак, на якому екс-губернатор Одещини прибув за кордон.

Як засвідчив журналіст Олександр Дубинський, мова йде про Beechcraft Premier 1A з бортовим номером UR-USA: таке собі україно-американське авіа-таксі, доволі популярне на теренах нашої країни.

Саме ним користувався чинний київський мер Віталій Кличко, голова "Радикальної партії" Олег Ляшко та інші відомі в політиці люди.

Всього на борту літака 2008 року випуску шість місць. Середня ціна на чартерний рейс від 2010-го складає 3 тисячі доларів на годину.

Кличко скористався ним під час виборів у 2014-му, тоді його і охрестили власником UR-USA. Але до скандалів із Beechcraft Premier 1A, як виявилося, причетні зовсім інші люди:

"Насправді літачок належить компанії IBE Trade Corp американця з українським минулим Алекса Ровта. Його, в свою чергу, пов'язують з патроном Кличка на виборах 2014 го Дмитром Фірташем і далі - з колишнього кримінального "даху" Путіна Севой Могилевичем. А Фірташ, як відомо, зараз – найкращий друг Петра Олексійовича. Який і удружив новому шефу, з яким домовляється про повернення додому", - пояснив Дубинський.

Дивіться: "Ця влада мене боїться, ніби чорт ладану", - Саакашвілі

Як повідомляв портал "Знай.ua", Саакашвілі звернувся по допомогу до найвпливовіших людей Європи.